Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

ЗВИНУВАЧЕННЯ ЛІСІВНИКІВ У КОНТРАБАНДІ ЛІСУ НАДУМАНІ, – ВОЛОДИМИР БОНДАР

Загальні новини 25 Вересня 2018

“В контексті всихання лісів, а це за даними обстеження майже 400 тисяч га, важко втриматися, щоб не порушити питання звинувачення лісівників у контрабанді лісу. Звинувачення надумані і доволі образливі”, – наголосив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар під час з’їзду лісівників.

Річ у тім, що при розробці сухостійних насаджень левова частина стовбуру йде на дрова, які, і особливо соснові, поки-що просто нікуди дівати.

Щорічний надлишок дров’яної деревини становить 2,9 млн куб метрів.

“Лісгоспи, підпорядковані Держлісагентству, дотримуються мораторію і експортують виключно дозволену довивозу дров’яну сировину довжиною до 2 м, заробляючи валюту, так необхідну державі. Звісно, за відомим висловом «хто безгрішний, нехай перший кине в мене камінь» не варто стверджувати це однозначно, але навіть можливі порушення ні в якій мірі не можуть мати ні масштабних ознак, ні відчутної шкоди”, зазначив Володимир Бондар.

Доречі, в англійській версії «дослідження» британської неурядової організації сказано, що контрабанда лісу виросла на 1 мільярд євро в порівнянні з минулими роками.

“Завважте, що вся економіка лісогосподарських підприємств Держлісагентства за рік становить близько 15-17 мільярдів гривень – це півмільярда євро. Тобто вся сировина, якби вона була реалізована за кордон, становила б тільки півмільярда євро. Ви розумієте, наскільки неспівставні речі”, – підкреслив Володимир Бондар.