Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Жінки виконують левову частку роботи по відновленню лісу на Шосткинщині

Новини лісгоспів 6 Березня 2020

Сьогодні без праці жінок не обходиться практично жодна галузь. Саме жіночими руками левова частка роботи виконується і в лісових господарствах. Вони вирощують в розсадниках сіянці, висаджують і ретельно доглядають, ведуть прополку, захищаючи від хвороб, шкідників і бур’янів, поки маленькі сіянці не стануть повноцінним лісом.

Так, в Собицькому лісництві ДП «Шосткинське лісове господарство» на постійній основі працює три представниці прекрасної статі. Вони займають посади помічника лісничого, бухгалтера та прибиральниці. Сезонні роботи по догляду за лісовими культурами та розсадником допомагають виконувати ще 4-5 працівниць.

– Жінки більш працелюбні, ніж чоловіки. Вони сумлінніше ставляться до своїх обов’язків. Приблизно половину роботи по посадці та догляду за лісом, лісокультурній програмі виконують жінки – зазначає лісничий Собицького лісництва Олександр Мухоброд.

Майже два десятиліття працює в Собицькому лісництві помічник лісничого Лариса Вронська. Спеціаліста цінують за сумлінне виконання обов’язків, відповідальність, старанність. Лариса Михайлівна починала свій трудовий шлях в лісництві з роботи звичайною лісокультурницею: вона доглядала за лісовими культурами, розсадниками. В останні 13 років працює помічником лісничого. Для неї ліс – це не просто хобі та робота, це більша частина її життя.

– Мені подобається ліс, природа, люблю доглядати за рослинами. Моя робота відчувається, коли приїздиш до лісу. Частіше ми саджаємо сосну, березу, інколи додаємо посадки червоного та звичайного дубу. При висаджуванні дерев таке відчуття: відновлюємося! Ліс – це наші «зелені легені», чисте повітря країни, планети. Хочеться щоб він і надалі ріс, радував і дітей, і дорослих. Посаджені нами дерева побачать мої онуки, правнуки, і в цьому щастя!

З весни, коли розпочинається посадка лісових культур, Лариса Вронська разом з іншими працівниками та підлеглими саджає сіянці майбутніх дерев. Восени приймає участь в інвентаризації лісових культур та розсадників та їх атестації.

В обов’язки помічника лісничого входить не тільки робота безпосередньо в лісі, але й ведення документації. Все вимагає грамотного підходу та суворої звітності.

За словами Лариси Вронської, улюблена робота – не тягар, тим паче, в такому злагодженому та дружному колективі фахівців своєї справи, як в Собицькому лісництві.

Помічник лісничого лише ображається, що більшість людей не розуміють особливостей та не цінують працю працівників лісових господарств, помилково вважаючи, що лісгоспи лише пиляють та вивозять ліс (хоча це одна з функцій лісгоспів). А як довго та кропітливо його вирощують, як доглядають за ним, мало хто розуміє.

Ймовірно, в цьому і цінність, незамінність працівників лісових господарств: володіючи спеціальними знаннями та спеціальностями, щоденно доглядаючи за майбутнім лісом, напевно, тільки вони знають справжню ціну кожного вирощеного дерева.

У переддень Міжнародного жіночого дня Шосткинський лісгосп вітає всіх співробітниць з наступаючим святом! Весни в душі, віри в завтрашній день, посмішок, домашнього затишку та благополуччя!

Прес-служба ДП «Шосткинське ЛГ»