Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Зберігати напрацювання і примножувати їх новими ідеями – секрет роботи роменських лісівників

Загальні новини 29 Жовтня 2021

У ході виїзного засідання колегії Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, що днями пройшло на базі Роменського лісгоспу, роменські лісівники ділились досвідом з колегами. Головний меседж: як досягти ефективного господарювання в умовах обмеженого ресурсу.

Директор лісгоспу Валентин ЖЕРЬОБКІН очолює колектив роменських лісівників дещо більше року, тому більшість представлених у практичній частині колегії об’єктів відносить на рахунок попередніх керівників підприємства. Говорить, що  секрет успіху у роботі досить простий: необхідно зберігати напрацювання попередників і примножувати їх новими ідеями.

Чільне місце відводять роменські лісівники просвітницькій, профорієнтаційній діяльності та роботі з громадськістю. Територія центральної садиби лісгоспу оформлена зі смаком і за останніми вимогами сучасності: соковиті газони, альпійські гірки, штучні водойми, різьблені арки та скульптури; довершеності ландшафту додають екзотичні декоративні насадження.

Територія завжди відкрита для відвідувачів, а щоб люди могли без допомоги екскурсовода отримати інформацію про ту, чи іншу рослину, біля останніх встановили таблички з назвами та QR- кодами. Тому практичну частину колегії учасники виїзду і розпочали оглядом території центральної садиби лісгоспу. У ході проведеного огляду учасники колегії стали одними перших відвідувачів створеної цьогоріч екологічної стежки.

«Стежка протяжністю 30 метрів, сформована з 13 стендів, наповнених необхідною лісівничо-просвітницькою інформацією, спрямованою на виховання еко-свідомих громадян», – коментує головний лісничий Роменського лісгоспу Сергій Івашкін.

Перебуваючи у центральній садибі лісгоспу, учасники колегії відвідали автогараж, лісопожежну станцію, розсадник декоративних рослин у комплексі з контейнерним та виставковим майданчиками. Було відзначено, що за підсумками 9 місяців дохід роменських лісівників від реалізації декоративного посадкового матеріалу склав понад 600 тис грн., що є другим показником в області. 

У продовженні представлення просвітницького напрямку у своїй діяльності, роменські лісівники познайомили учасників виїзного зібрання з вихованцями учнівського лісництва «Совенятко», що вже понад 10 років діє на базі лісгоспу.

«Совенятко» – безперечний лідер учнівського лісівничого руху в області, неодноразовий переможець і призер різноманітних обласних і всеукраїнських конкурсів. Роменські лісівники всебічно сприяють роботі учнівського лісництва та підтримують його ініціативи.

Найбільший блок виїзного заходу присвятили лісокультурній роботі. Учасники колегії відвідали Томашівське та Недригайлівське лісництва. У переліку оглянутих об’єктів: плантації павловнії бамбуковидної та горіха грецького. Щодо останньої, то створили ділянку у 2017 році на площі 20 га, вклавши у проект 100 тис грн. Цьогоріч смакували першим врожаєм, а врожай у промислових масштабах очікують отримати через три роки.

Побували учасники колегії і на різновікових чистих та змішаних ділянках лісових культур: дуба звичайного, сосни звичайної, дуба звичайного з насадженнями горіха чорного та черешні.

У ході огляду начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор ЧИГРИНЕЦЬ відмітив, що на сьогодні вартість 1 кубометра горіха чорного або черешні набагато більша, аніж кубометр дуба, тому створення таких насаджень цілком виправдане з економічної точки зору.

 Познайомились відвідувачі з технологією проведення ручних та механізованих доглядів. Побачили роботу лісозаготівельного комплексу  у складі трактора МТЗ-1221 з причепом Palms 15 D та автомобіля МАЗ, а також дізнались про тонкощі вирощування новорічних ялинок та сосен з формованою кроною.

У завершенні практичної частини виїзду Віктор ЧИГРИНЕЦЬ відзначив позитивну роботу роменських лісівників за всіма напрямками лісогосподарського виробництва, а зокрема – інвестиційну діяльність лісгоспу та роботу з громадами по програмі Президента України «Зелена країна».  Відтак, за 9 місяців поточного року частка інвестицій в 1 грн реалізованої продукції склала  в лісгоспі 0.09 грн, що є найбільшим показником в області. Щодо виконання президентських ініціатив,  у Роменському лісгоспі вже отримали від громад 33,7 га, всього ж по Роменському підприємству на розгяді у місцевих громадах перебувають документи на виділення 152 га. Це теж найбільше серед лісогосподарських підприємств управління.

Пленарна частина колегії пройшла за участі народного депутата України Максима Гузенка та голови Роменської районної державної адміністрації Дениса Ващенка. Очільник району відмітив позитивну роботу роменських лісоводів та їх внесок у економіку району, адже за 9 місяців цього року Роменський держлісгосп спрямував до державного кошика понад 20 мільйонів податкових платежів.