Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

ЗАЯВА ГОЛОВИ ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВА ВІКТОРА СІВЦЯ

Загальні новини 6 Червня 2011

В перший день літа Державне агентство лісових ресурсів звертається до кожного громадянина України з проханням свідомо дотримуватися правил протипожежної поведінки, перебуваючи в лісі, та особисто стати на сторожі зелених багатств нашої країни.
Держлісагентством докладається максимум зусиль задля того, щоб не допустити пожежі в лісових масивах, а при умові, що пожежа вже сталася – вживаються заходи щодо найшвидшої її ліквідації. Як показує досвід, головним чинником виникнення лісових пожеж – є людський чинник, недбалість, а, іноді, і злочинна поведінка людей в лісі.

Слід зазначити, що до початку пожежонебезпечного періоду 2011 року підвідомчими підприємствами введено в експлуатацію 287 лісових пожежних станцій, приведено в належний технічний стан 667 пожежних автомобілів, 311 мотопомп, понад 5,5 тис. ранцевих лісових обприскувачів, інша протипожежна техніка та обладнання. Для гасіння пожеж у галузі використовується близько 1200 пожежних водойм та понад 1000 пірсів для забору води на природних водоймах, що надає змогу оперативно гасити лісові пожежі на початковій стадії.
До початку пожежонебезпечного періоду 2011 року лісівники України ретельно підготувалися. Нами здійснюється комплекс профілактичних та попереджувальних протипожежних заходів. На сьогоднішній день, з метою запобігання розповсюдження вогню на суміжній території влаштовано 37 км протипожежних розривів, 27 тис. км мінералізованих смуг, перекрито 9,3 тис. позапланових лісових доріг.
Проведено 8,8 тисяч рейдів з дотримання протипожежних вимог у лісовому фонді. Виявлено і притягнуто до адміністративної відповідальності 1120 порушників.
Слід відмітити, що зазначені профілактичні міри мають значний позитивний результат. В порівнянні з даними минулого року тільки за травень місяці в Україні сталося на 121 лісову пожежу менше. Так, в травні місяці минулого року сталося 369 пожежі в лісах Державного агентства і 36 пожеж в лісах інших відомств, в наслідок яких постраждало 57 і 277 гектарів лісу відповідно. Цьогорічна статистика має більш позитивний характер: 240 пожеж в лісах Державного агентства і 44 пожежі в лісах інших відомств, що вцілому менше майже на 200 гектарів лісу.
Але слід наголосити на тому, що яких би запобіжних заходів не вживало Державне агентство лісових ресурсів України, без свідомої поведінки зі сторони громадськості, усвідомлення людьми масштабів загрози, що несе в собі «червоний півень», лісові масиви не будуть в повній безпеці. Попереду три місяці сонячної погоди, час літніх відпусток і дитячих канікул і тільки наше особисте правильне ставлення до лісу та власна відповідальна поведінка стануть запорукою збереження зеленого багатства України.

З надією на порозуміння,

Голова Держлісагентства Віктор Сівець