Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

З історії управління

Державне агентство лісових ресурсів України Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства

Сумщина – чудовий край річок та озер, родючих ланів, соснових лісів, дібров та березових гаїв. В цьому живописному регіоні ліс вражає своєю красою і багатофункціональністю: він і чудове місце для відпочинку та полювання, і базис потужної лісоресурсної галузі, і надійний захисник доріг і полів та генератор свіжого повітря і кисню. Загальна площа земель лісового фонду Сумщини складає 452,1 тис. га, плаща земель покрита лісом – 415,5 тис. га, лісистість області складає 17,8 %, що на 1,9 % більше ніж середня лісистість України. Лісові простори і ресурси регіону закріплені за постійними лісокористувачами, найбільшим з яких вже більше ніж шістдесят років є Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства. За лісогосподарськими підприємствами управління закріплено 281,4 тис. га лісового фонду, в тому числі покритих лісом земель 255,5 тис. га

Відлік своєї історії Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства розпочало у 1949 році, шляхом виділення зі складу Харківського управління лісового господарства. З того часу воно декілька разів піддавалось реорганізації, а свій нинішній статус набуло у 2007 році. Нині до складу управління входять 14 державних підприємств, з яких 11 лісогосподарських підприємств, 1 лісомисливське господарство та 2 мисливських господарства.

Управління завжди демонструвало відмінні показники роботи, але особливих результатів в своїй діяльності воно досягло за останнє десятиріччя. На сьогодні Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства входить до п’ятірки кращих серед 25 регіональних управлінь лісової галузі України, а мисливські угіддя Сумщини відомі не лише в Україні, а й за кордоном. Сумська область є одним з шести регіонів України, які зберегли популяцію зубрів, нині в лісах регіону мешкає більше 40 представників цих лісових велетнів.

Складових успішної діяльності Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства багато. Лісогосподарські підприємства управління активно вивчають і впроваджують передові методи ведення лісового та мисливського господарства. Серед пріоритетів, які втілюються в життя, є відтворення та розширення площ лісів, впровадження енергозберігаючих технологій, розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури, впровадження системи електронного обліку, розвиток вольєрного господарства. Завдяки цьому підвищується ефективність лісорозведення і захисту лісів від пожеж, забезпечується належний режим лісокористування і висока якість лісозаготівлі та лісопереробки. Щорічний розрахунковий обсяг заготівлі деревини в лісосічному фонді управління складає близько 700 тисяч кубометрів деревини. Лісогосподарськими підприємствами переробляється більше 120 кубометрів деревини в рік, її освоюють 12 спеціалізованих цехів та 5 дільниць.

Поряд з цим, підприємства галузі є бюджетоутворюючими для місцевих громад, чим роблять стабільний внесок в економіку регіону, демонструючи високий потенціал і широкі перспективи розвитку.

ЕТАПИ ПЕРЕТВОРЕНЬ

1. Сумське обласне управління лісового господарства створене у 1949 році шляхом виділення зі складу Харківського управління лісового господарства на підставі постанови Ради Міністрів УРСР № 1076 від 4 травня 1949 року і наказу Міністерства лісового господарства УРСР № 128 від 17 травня 1949 року.

2. На виконання постанови Ради Міністрів УРСР № 1834 від 30 листопада 1959 року «Про організацію управлінь лісовим господарством і лісозаготівлям в УРСР» рішенням виконкому Сумської обласної ради депутатів трудящих від 30 грудня 1959 року Сумське обласне управління лісового господарства реорганізоване в Сумське обласне управління лісового господарства і лісозаготівель.

3. На виконання постанови Ради Міністрів УРСР від 12 липня 1988 року № 182 «Про вдосконалення управління лісовим господарством» та наказу Міністерства лісового господарства УРСР № 147 від 27 липня 1988 року Сумське обласне управління лісового господарства і лісозаготівель реорганізоване у Сумське виробниче лісогосподарське об’єднання «Сумиліс».

4. На виконання наказу Міністерства лісового господарства України № 133 від 31.10.1991 року Сумське обласне виробниче лісогосподарське об’єднання «Сумиліс» реорганізоване у Сумське державне лісогосподарське об’єднання «Сумиліс».

5. На виконання наказу Державного комітету лісового господарства України № 111 від 17.06.2004р. Сумське державне лісогосподарське об’єднання «Сумиліс» реорганізоване в Сумське обласне управління лісового господарства.

6. На виконання наказу Державного комітету лісового господарства України № 157 від 03.05.2007 року Сумське обласне управління лісового господарства реорганізоване в Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства.