Відвертою розмовою, як про досягнення, так і про недоліки та упущення в роботі з керівниками державнихлісогосподарських підприємств завершилася дводенна робоча поїздка заступника Голови Державного агентства лісовихресурсів України Юрія Болоховця на Житомирщину.
Найперше, на чому наголосив Юрій Болоховець, це якість виконання працівниками лісогосподарських підприємств своїхзавдань та обов’язків. Лісовідновлення, охорону та захист лісу сьогодні доводиться вести в непростих умовах, але цеоснова діяльності, і від того, як вона організована залежить і загальний результат.
«Житомирщина є ресурсною областю, з великим досвідом та професійними кадрами, зазначив Юрій Віталійович, – протевідвідавши кілька підприємств, я побачив, що одні завдяки професійному менеджементу, чіткому визначенню пріоритетівв діяльності, зваженій і збалансованій політиці реалізації, злагодженій організації демонструють позитивну динамікурозвитку. Інші ж, ніби й перебувають в однакових умовах, проте бажаного результату не мають».
Під час зустрічі було проаналізовано абсолютно усі аспекти діяльності лісгоспів.
Заступник Голови відомства наголосив, щоб створити стійкі ліси варто врахувати помилки попередників та відійти відстворення монокультур. До проектування схем садіння та породного складу потрібно підходити певною мірою творчо.
Аби вберегти ліси від пожеж та лісопорушень, превентивні заходи повинні стати щоденною справою кожного ізпредставників лісової охорони, лісопожежні станції та пункти зосередження інвентарю мають бути обладнаніефективними засобами пожежогасіння, лісова охорона – насамперед захищена і готова до чітких та злагоджених дій.
Найбільше уваги учасники заходу приділили обговоренню ліквідації наслідків весняних лісових пожеж.
«На Житомирщині найбільш вразливою до лісових пожеж є північна частина області, де зосереджена основна масаштучних лісів – додав начальник Житомирського ОУЛМГ Віктор Сахнюк. – За прогнозами науковців, кліматичні умовинашого регіону і надалі змінюватимуться таким чином, що ризик виникнення пожеж зростатиме. Сьогодні усім нам абсолютно зрозуміло, що максимум зусиль потрібно спрямувати на попередження надзвичайних ситуацій та на готовністьїм протидіяти».
«Обсяги цих робіт з ліквідації дійсно значні, – резюмував Юрій Болоховець, – але маєте прикласти усіх зусиль, щобліквідувати наслідки в найкоротші терміни та уникнути ще більших втрат».
За інформацією Прес-служби Житомирського ОУЛМГ