Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Юні лісівники з Бочечківського НВК взяли участь у дні відкритих дверей гуртка «Прикладна ботаніка»

Новини лісгоспів 5 Березня 2018

При Бочечківському НВК багато років діє гурток «Юні лісівники-дендрологи», створений за сприяння ДП «Конотопське лісове господарство».

Юні лісівники – учні 8-11 класів – навіть мають подаровану лісгоспом спеціальну форму і часто відвідують лісові масиви, спостерігаючи за природою рідного краю, беруть участь у посадці нових лісів.

А нещодавно за сприяння директора держлісгоспу Віталія Миколайовича Баранова члени гуртка спільно з керівником гуртка Вікторією Сергіївною Чашкою, заступником директора з виховної роботи Світланою Володимирівною Могилою та інженером лісових культур ДП «Конотопське лісове господарство» Світланою Михайлівною Зайцевою побували в Конотопському краєзнавчому музеї, де оглянули виставку природних колекцій своїх ровесників з міста Конотоп, послухали цікаву лекцію про природу рідного краю та взяли участь у дні відкритих дверей гуртка «Прикладна ботаніка» Конотопського відділення МАН, який проводили працівники гуртка на чолі з його керівником Сергієм Михайловичем Панченком.

У ході виставки дітвору зацікавило, що багато ботанічних колекцій їх ровесники не використовували живі експонати, а виготовляли їх з підручних матеріалів – вишивали, малювали, виготовляли з бісеру, паперу, листя, трав тощо. Як зазначив Сергій Панченко, при виготовленні таких робіт жива істота не постраждала.

Цікавою була розповідь керівника гуртка «Прикладна ботаніка» про природу Конотопщини і її зв’язок з життям людей у минулому та сьогодні. Діти дізналися, де виготовляли дорна для млинів, як добували залізо, і чому ті чи інші села мають таку назву.

Також учням Бочечківського НВК було цікаво бути присутніми в ході засідання гуртка «Прикладна ботаніка», де вони почули багато нового про роботу Малої академії наук, екскурсію гуртківців до Спадщанського лісу та написання ними робіт на тему біологічного різноманіття природи рідного краю.

«Ми більше дізнались про те, як тісно пов’язані були в минулому природа і людина, як жили наші прадіди в тісному зв’язку з природним середовищем», – поділився враженнями учень 10 класу Бочечківського НВК Андрій Коваленко.

«І сьогодні ми всі залежимо від природи, її багатства, тож наше завдання – берегти її, навіть при створенні біологічних колекцій, як, ми побачили, це зробили учні шкіл м.Конотоп». Ці колекції викликають захоплення і бажання творити красу власними руками», – сказали учениці 9 класу Аліна Распутько і Альона Шевченко.

Учні Бочечківського НВК щиро дякували керівникам держлісгоспу за таку цікаву поїздку.