Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Юні лебединські лісівники вчилися вимірювати діаметр і висоту дерева

Новини лісгоспів 23 Січня 2020

А ви знали, що з однієї середньої шишки сосни звичайної можна отримати від 12 до 22 насінин, із яких лише дві третини – кондиційні, тобто життєздатні, а решта не дасть потомства, та що зі 100 кілограмів шишок можна отримати близько 1 кг чистого насіння! Про це та про багато інших пізнавальних родзинок лісівничих буднів повідали вихованцям учнівського лісництва «Паросток» їх шефи.

З премудростями лісівничої справи ділилися з підростаючим поколінням працівники Українського лісництва підприємства. Від них діти дізнатися, який шлях проходить насінина до того, як стати сіянцем. Також школярі мали змогу поспостерігати як відбувається переробка шишок сосни звичайної за допомогою шишкосушарки типу Каппера та як насіння хвойних зберігається у лісництві до весни, а також їм розповіли про найкращий! метод весняної підготовки насіння до висівання — снігування.

Після такого насиченого інформативно та підкріпленого наочно цікавого матеріалу дітям організували екскурсію до ботанічної пам’ятки природи місцевого значення урочище «Репівські дуби», що знаходиться у лісовому фонду лісництва.

У лісі дітям запропонували спробувати визначити породи дерев за корою і зовнішнім виглядом стовбура та гілок. Як виявилося, без листя це зробити не так просто, але, маючи певні навички, цілком можливо!

Насамкінець досвідчені лісівники продемонстрували школярам, як вимірюються діаметр і висота дерева.

Прес-служба ДП «Лебединське ЛГ»