Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Якісні та за доступною ціною – сумські лісівники запевняють, що дров вистачить для всіх бажаючих

Загальні новини 22 Липня 2022

На Сумщині «дров’яний ажіотаж» набирає все більших обертів. Та це й не дивно, адже якою буде майбутня зима по температурному режиму і чи горітимуть у котах «голубі» вогники, наразі, невідомо.

Тому населення і дбає про давно перевірене і завжди безвідмовне дров’яне тепло. І якщо у сусіда вже лежить штабель-другий дубових дров, а переді мною у черзі щонайменше двісті чоловік, то який там нічний сон! А якщо по контакту, який надали знайомі на вулиці, не відповідають, або він поза зоною досяжності, це взагалі катастрофа!

Запевняємо, хвилюванню немає підстав! Держлісгоспи Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства у спромозі забезпечити всіх бажаючих мешканців області дров’яною деревиною! Ресурс для цього є!

Сумська область відноситься до лісоресурсних областей країни. Реалізацією дров’яної деревини непромислового використання, що використовується для опалення, займаються всі 8 державних лісогосподарських підприємств, які входять до складу Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Замовити дрова паливні можна як в центральних офісах лісогосподарських підприємств управління, так і в кожному із 60 лісництв, що розміщені на території області.

Дійсно, бувають випадки, коли у лісництві мобільний зв’язок працює некоректно. Це пов’язано з якістю послуг, що надаються мобільним оператором. У такому випадку варто зателефонувати у центральну контору держлісгоспу, відповідальному за збут дров’яної сировини працівникові. Всі ці контакти у відкритому доступі (дивись посилання нижче).

Якщо вам з якихось причин у лісництві чи лісгоспі не відповіли, або відповіли нечемно, телефонуйте на гарячу лінію Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства: тел. (0542) 61-01-86, тел. (0542) 61-13-15, 77-05-32.

Коли користуєтесь контактом, який взяли у знайомих, пересвідчуйтесь, що зателефонували саме до державного лісогосподарського підприємства. Адже реалізацію в області дров займаються і підприємства структури ОКАП «Облагроліс». А це зовсім інша організація.

Всі державні лісогосподарські підприємства реалізують дров’яну деревину, що використовується для опалення, із доставкою до споживача, тобто мешканцю не треба окремо шукати вантажний автомобіль, вантажників, а звернутися до найближчого лісництва і замовити необхідну продукцію.

«Звісно, що якщо ви в черзі не перші, то прийдеться трішки почекати. Затримки виникають з-за бажання людей отримати дрова з підвозом у двір споживача. У деяких випадках, коли заготівля дров’яної деревини планується на певний час саме неподалік місця проживання замовника, то у таких випадках навіть краще дещо почекати, це дасть можливість лише здешевити придбання », – говорить заступник начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Євген Фролов.

У минулому році держлісгоспи реалізували місцевому споживачу понад 100,0 тис. м³ дров паливних. З яких 64 % від загального обсягу реалізації було придбано населенням, 13 % реалізовано закладами соціальної сфери та 23 % – іншим споживачам.

«Станом на сьогодні на складах державних лісогосподарських підприємств є в наявності понад 10,0 тис. м³ дров’яної деревини. До кінця року підприємства мають можливість поставити на ринок ще до 80,0 тис. м³ дров’яної деревини, що використовується для опалення. Це має бути достатньо для задоволення потреб місцевих споживачів у вказаній продукції», – запевняє заступник.

Найбільшим попитом серед споживачів користується дров’яна деревина твердих порід.

Для населення середня ціна дров паливних твердої породи з ПДВ, включаючи доставку до споживача, складає 1200 грн.

При цьому вона коливається по підприємствах в межах 10 %. В північній частині області, де пропозиція більша, а попит менший, вартість вказаної продукції в межах 10 % нижча, ніж вартість в південній частині області, де пропозиція дров дещо менша, а попит більший.

Два підприємства управління, а саме «Охтирське» і «Сумське» лісові господарства можуть запропонувати дрова паливні, колоті. Вартість їх вища, понад 2 тис. грн, але споживач отримує повністю готовий до використання товар.

При замовленні послуги ще варто врахувати один нюанс: згідно з нормативними документами, за прямими договорами, фізична особа має право придбати до 15 м³ дров’яної деревини непромислового використання для особистих потреб.

Деталі про контакти та алгоритм замовлення можна знайти тут ⇒ РЕАЛІЗАЦІЯ ДРОВ