Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Висіваємо розсадники – сумські лісівники готуються до лісокультурної кампанії 2023 року

Загальні новини 10 Травня 2022

На Сумщині висадка лісу завершилась, але лісокультурна кампанія продовжується. Саме час закладати фундамент для вирощення якісного садивного матеріалу – висівати лісове насіння у розсадниках.

Вирощування садивного матеріалу сконцетровано в області на 19-ти постійних лісових розсадниках. В середньому щорічно засівається до 6 га площ.

«Щорічно у розсадниках підприємств вирощується понад 10 млн шт. стандартного садивного матеріалу, в тому числі головних порід – сосни звичайної 6 млн шт. та дуба звичайного не менше 3 млн шт. При цьому за останні роки значно збільшено вирощування сіянців ялини звичайної, модрини європейської, вільхи чорної та берези повислої», – говорить заступник начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Забара.

Наразі приступили до висіву лісового насіння в усіх держлісгоспах управління. Найбільше встигли висіяти у Свеському (0,5 га), Шосткинському (0,5 га), Конотопському (0,3 га) та Лебединському (0,3 га) держлісгоспах.

Загалом в області вже засіяли 2,09 га.

Поряд з цим, крім сіянців та саджанців, необхідних для лісовідновлення та лісорозведення, на постійних розсадниках вирощується понад 60 тисяч штук саджанців декоративних порід, які реалізують населенню для озеленення.

Провідними у цьому напрямку є тростянецькі, сумські, краснопільські та лебединські лісівники.