Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Вибухонебезпечні предмети у лісах, як діяти? – рятувальники провели роз’яснення для лебединських лісівників

Новини лісгоспів 18 Травня 2022

Щороку на початку пожежонебезпечного періоду рятувальники проводять інструктажі щодо запобігання лісових пожеж з працівниками ДП «Лебединський лісгосп». А також, у ході спільних профілактичних рейдів спільно з лісовою охороною  підприємства – відповідну превентивну роботу з мешканцями населених пунктів, які розташовані поблизу лісових насаджень. При виявленні порушників, застосовуються передбачені законодавством України заходи адміністративного характеру. Адже попередити лісову пожежу в рази легше, ніж її загасити!

Цьогорічний плановий інструктаж був розширений та доповнений й іншою актуальною інформацією. Працівники ДСНС наголосили, що бувати зараз у лісах вкрай небезпечно. Війська країни-агресора неодноразово бомбардували територію Лебединської МТГ та залишили після себе вибухонебезпечні предмети у вигляді мін, бомб, розтяжок тощо.

У ході інструктажу рятувальники нагадали, що для населення наразі діє заборона відвідувати лісові масиви взагалі. А як діяти лісівникам, які виконують у лісах свою планову діяльність?  Рятувальники  повідомили, що при виявленні невідомих предметів ні в якому разі не можна до них торкатись, намагатись переносити або розбирати. Для убезпечення, необхідно якнайшвидше відійти на безпечну відстань, не менше 100 метрів, попередити оточуючих та повідомити екстренні служби за телефонними номерами 101 або 102. Адже в місці виявлення вибухонебезпечних предметів користуватись мобільними телефонами та засобами зв`язку ЗАБОРОНЕНО!

Для кращого засвоєння інформації, всім присутнім роздали спеціальні пам’ятки з переліком основних правил безпеки.