Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Володимир Бондар взяв участь у святкуванні Міжнародного дня мисливця на Закарпатті

Загальні новини 29 Травня 2018

26 травня у село Шаланки, що на Виноградівщині, з’їхалися мисливці та лісівники зі всієї Закарпатської області та з-за кордону – хтось похизуватися трофеями, хтось зі своїми собаками, а хтось показати, на що здатен як кухар. Місцевість обрали не випадково, адже цей край славиться давньою історією полювання.

Привітати з Днем мисливця в урочище Великий ліс приїхали заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар, Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, заступник Голови обласної ради Йосип Борто, представники дипломатичних установ, керівники відомств області, керівництво та співробітники Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства. Але головними діючими особами святкування стали мисливці з України, Угорщини, Словаччини, Румунії, Чехії, Німеччини.

Під час спілкування з представниками преси заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар відзначив високий рівень підготовки свята та значення його в популяризації мисливської справи:

– Сьогодні на Закарпатті відбувається масштабне святкування свята всіх мисливців. Це визначна подія, адже подібні фестивалі відроджують та розвивають традиції мисливства, які поки що розвинуті не настільки серйозно, як в країнах Європи. У всьому світі мисливська галузь приносить прибуток і активно розвивається. Ми повинні розуміти, що мисливська галузь це не просто свято і не вбивство тварин, а це досить серйозна системна копітка робота, яка охоплює роботу працівників єгерських служб з підгодівлі та примноження популяції диких тварин. З моєї точки зору, свято проведено на вищому рівні.

– Я закликаю всіх громадян приєднатися до мисливців і лісівників в розумному використанні наших природних ресурсів і в забезпеченні їх належного врядування на благо майбутніх поколінь, – сказав начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга.

Геннадій Москаль із нагоди свята приїхав у Шаланки в парадному мисливському костюмі. У своїй вітальній промові він наголосив:

– Побутують різні думки щодо полювання й мисливців. Однак, як це не парадоксально звучить, саме справжні мисливці найбільше зацікавлені у збереженні фауни, саме вони регулюють популяцію диких звірів і підгодовують їх. Саме вони виступають за полювання за правилами і протистоять браконьєрам. Мета цього фестивалю – підтримати працівників мисливських господарств і підняти культуру полювання.

Гостей розважала насичена програма, яка включала виставку мисливських собак, експозицію зброї, майстер-клас зі стрільби з лука та пневматичної зброї, конкурс з імітації реву оленя, театралізовані сцени, а також дегустація страв зі здобичі, виступи фольклорних колективів, продаж сувенірної продукції, запалення мисливської ватри тощо. А для маленьких гостей свята представники ГО «ФОРЗА» організували цілу лісову школу з різними конкурсами та подарунками на лісівничу та мисливську тематику.

За інформацією Прес-служби Закарпатського ОУЛМГ