Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Виробництво паливних гранул себе виправдовує, – директор Свеського лісгоспу Олег Закусило

Новини лісгоспів 18 Листопада 2016

«Реалізовуємо пелети і в межах області, і поза її межами. Потужність лінії дозволяє виготовляти до 1,2 т готової продукції за годину, що за оптимальних умов дає можливість отримати до 1800 т паливних гранул в рік. До цих показників ми поки що не дотягуємо, але вже виходимо на оптимальний режим роботи. Як сировину для виготовлення пелет використовуємо відходи деревопереробки. За рік їх накопичувалося в лісгоспі близько 19 тис. т, більша частина з яких просто утилізувалася, що потребувало додаткових витрат на утилізацію, тепер же ці відходи працюють на прибуток», – коментує виробництво паливних гранул (пелет), що відкрито на базі Свеського лісгоспу Сумського ОУЛМГ, директор підприємства Олег Закусило.


{gallery}materials/2016/11/183{/gallery}

Лінія введена в експлуатацію у червні минулого року і, за словами директора лісгоспу, повністю себе виправдовує. Відтак, за весь період експлуатації свеські лісівники виробили майже 1390 тон пелет, 1362 з яких вже реалізовано. Сума реалізації склала 2,5 млн. грн. Чистий прибуток підприємства від реалізації пелет склав 603 тис. грн.

До слова, за висновками фахівців, використання пелет в опаленні в рази дешевше в порівнянні з використанням газу і на порядок вигідніше за використання дров. Введення в дію виробництва пелет на базі лісгоспу забезпечило підприємству безвідходне виробництво та додаткові прибутки, що стало суттєвим внеском в економіку області.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ