Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Віктор Чигринець: Даючи життя новому лісу, ми продовжуємо життя на землі

Загальні новини 23 Квітня 2018

Весна – особлива пора. Оживає після зимового сну природа, у рослинах зароджується нове життя. І якщо квітам чи травам, щоб прорости і визріти вистачає одного сезону, то, щоб виріс повноцінний ліс – необхідні десятиліття.

На Сумщині кожен другий гектар лісу створений штучно. Щорічно лісівники підприємств Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства висаджують більше тисячі гектарів лісу. Весна – це найкращий період для посадки, але дуже короткий, адже треба встигнути посадити кожен сіянець у вологу землю.

Для того, щоб кожен міг взяти участь у цій важливій справі, лишити згадку про себе і допомогти лісівникам вчасно впоратись посадкою, у 2005 році Державне агентство лісових ресурсів України започаткувало Акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках». З того часу, 13 років поспіль, весняної пори в усіх куточках нашої держави люди долучаються до посадки лісу.

За час проведення Акції на Сумщині, її учасниками стали понад 500 тисяч школярів, представників влади та громадських організацій, вони висадили вісім з половиною мільйонів сіянців на загальній площі майже півтори тисячі гектарів.

Цього року головна подія обласної Акції відбулась 20 квітня на базі Охтирського лісгоспу.

Захід на Охтирщині проходив вперше, тому зібрав численну кількість учнівської молоді – активних учасників місцевих та обласних заходів природоохоронного спрямування.

Долучились до заходу і керівники області та Охтирського району і міста, увазі яких юне покоління підготувало фото виставку, виставку малюнків з природоохоронної тематики, експозицію виробів з природних матеріалів та змістовну концертну програму.

«Всі ви знаєте, що ліс – це легені планети. Дерева не тільки виробляють кисень, а й затримують пил, шкідливі речовини. Наприклад, 1 гектар соснового лісу виділяє 10 тонн кисню і поглинає 15 тонн вуглекислого газу. Тому мені сьогодні приємно, що наші лісничі залучають вас до такої благородної справи. Тим більше, що наше обласне управління лісового та мисливського господарства – одне з кращих в Україні і у них є чому повчитися», – сказав, вітаючи учасників заходу, голова обласної ради Володимир Токар.

«Нехай сьогоднішній день буде наповнений лише позитивними емоціями та залишить у вашій пам’яті добру згадку про зроблену корисну справу на благо нашої держави. Особисто я беру участь у посадці лісу не вперше і можу запевнити, що робите ви неоціненний внесок», – зазначив у своєму виступі заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора.

«Сьогодні ми з вами користуємось лісом, який лиши нам наші діди-прадіди, і створюємо ліс, який тепер вже ви передасте у спадок своїм онукам. Це благословенна справа, бо ліс – це повітря, це кисень, це безліч речей, які оточують нас в побуті. Тому, даючи життя новому лісу, ми продовжуємо життя на землі», – звернувся з вітальним словом до підростаючого покоління начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець.

Під час урочистостей, найбільш активних учасників природоохоронних заходів обласні керівники відзначили грамотами та цінними подарунками. За активну участь у створенні лісових насаджень заохочення отримав гурток «Юні лісівники» Хухрянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; загін «Юні охоронці рідного краю» Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів були відзначені за просвітницьку діяльність щодо збереження природи та за активну природоохоронну роботу отримав заохочення екологічний загін «Первоцвіт» Охтирської ЗОШ № 5.

Святкові урочистості продовжились практичними заходами. Дітлахи разом з учителями і керівництвом відправились у Хухрянське лісництво Охтирського підприємства, де разом з лісівниками на ділянці площею 3 га долучилися до благородної справи посадки молодого соснового лісу.

Загалом цієї весни лісівники Сумщини мають на меті провести відтворення лісових насаджень на площі 1010 га. До слова, за останні 10 років лісистість області виросла на 1,2%- це говорить про те, що з кожним роком площа лісів області збільшується, і якість їх також.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ