Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Виїзне засідання колегії Сумського ОУЛМГ відбулось на базі Середино-Будського лісгоспу

Загальні новини 16 Липня 2019

Підсумкове у ІІ кварталі засідання колегії Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства було виїзним. Проходило воно у крайній північній точці регіону – Середино-Будському лісгоспі.

«У Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства 2019 рік оголошений Роком лісових культур. Тому тематика цьогорічних виїзних колегій – вивчення досвіду підприємств у веденні лісового господарства, моніторинг якості та санітарного стану лісових насаджень тощо», – наголосив на початку практичної складової засідання начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець.

Учасники колегії побували в Очкинському, Зноб-Новгородському та Голубівському лісництвах, де ознайомились з матеріально-технічною базою центральних садиб та оглянули ряд ділянок молодого лісу, створеного за останні 10 років.

«Загальна площа лісгоспу становить 17,6 тисяч гектарів. Шпилькові займають майже 74 % площі. Всі ділянки лісу заліснені. Лише у цьому році було відновлено лісу на площі близько 90 га та закладено майже 4 га новорічних ялин. У системі проводиться догляд за лісовим культурами. За півріччя було доглянуто 345 га. На ведення лісового господарства лісгосп витратив 8,5 млн. грн.», – зазначив у ході огляду директор Середино-Будського лісгоспу Олександр Плужников.

До слова, у минулому році Середино-Будський лісгосп отримав сертифікат FSC.

«Лісгосп дістав позитивну оцінку Лісової опікунської ради (Forest Stewardship Council) відповідно до вимог сертифікаційних стандартів лісоуправління та отримав сертифікат, що відповідає вимогам FSC з системи ведення лісового господарства (Forest Management certification, FM) та ланцюга постачання (Chain of Custody (COC) certification)», – повідомив директор лісгоспу.

Наразі у структурі Сумського ОУЛМГ сертифікат FSC мають два підприємства: Середино-Будське та Кролевецьке. Нині завершується процес сертифікації у Сумському лісгоспі та триває – у Тростянецькому.

Маршрут поїздки проходив збудованими лісгоспом лісовими дорогами і учасники колегії відзначили, що їх якість у рази краща за якість шляхів загальнообласного значення.

 

«Лісгосп почав будувати дороги у 2010 році. На даний час лісова дорожня карта нараховує 22 км шляхів з твердим покриттям. Найбільше – 16 кілометрів – прокладено у Голубівському лісництві», – прокоментував директор лісгоспу.

Також учасники колегії побували на нижньому складі «Зернове» та оглянули об’єкти центральної садиби підприємства: цех переробки деревини, сушильне господарство, котельню та оздоровчий комплекс. До речі, це єдина у системі лісового господарства області споруда фізкультурно-оздоровчого характеру. Комплекс знаходиться на території центральної садиби і збудований для потреб працівників. Він оснащений сучасними тренажерами, тенісним столом тощо.

У ході пленарного засідання, аналізуючи економічні показники, Олександр Плужников зазначив, що на території Середино-Будського району лісгосп є головним наповнювачем місцевого бюджету, його податки становлять понад 70 % бюджету. Лише за І півріччя цього року сплатили 12,6 млн. грн. Поряд з цим, ринок лісопродукції переживає відчутний спад, а враховуючи логістику підприємства: віддаленість від обласного центру і, фактично, бездоріжжя, то економічні показники, у порівнянні з попереднім роком, суттєво знизились.

У підсумку начальник управління відзначив високий рівень лісгоспу у веденні лісового господарства, про що свідчила якість оглянутих ділянок молодого лісу, та відмінну культуру виробництва.

 

Прес-служба Сумського ОУЛМГ