Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Великобобрицьке лісництво Краснопільського держлісгоспу вирощує яблуні

Новини лісгоспів 21 Вересня 2022

Непрофільними насадженнями у Великобобрицькому лісництві Краснопільського держлісгоспу займаються три роки. Зупинились на яблунях. Мають майже 30 елітних сортів. Дерева адаптувалися і цьогоріч дали перший врожай.

Як розпочали вирощувати яблуневий сад, великобобрицькі лісівники розповіли кореспондентам «Суспільного»:

«Ми запросили фахівця з досвідом Сергія Калюжного. Він виростив нам клонову підщепу «пів карлика 54118» і «карлика 62398». Це 100% районовані сорти, призначені для вирощування в зоні степу та лісостепу», – розповідає Ігор Козловський, лісничий Великобобрицького лісництва та додає, що раніше тут була пустка, а нині на площі понад 1 гектар ростуть 4 тисячі молодих яблунь. Сад цього сезону тільки починає вступати в плодоношення.

«Вони швидко вступають у плодоношення, велика врожайність у таких яблунь, невелика площа живлення. І при правильному поливі і підгодівлі особливих труднощів такі сади не приносять», – говорить Ігор Козловський.

За словами Тетяни Кіпренко, бухгалтера Великобобрицького лісництва, вирощувати яблука почали й інші лісгоспи: «У цьому році ми продали саджанці у багато лісництв Сумської області, тому в кожному лісгоспі тепер є маленький фруктовий сад».

Ігор Козловський додає, додатковий напрямок лісівникам поки не приносить прибутку. Втім планують і надалі розширювати площу плодових насаджень.