Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Василь Кузьович про залісення Луганщини

Загальні новини 29 Грудня 2020

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович розповів, що одне з найважливіших питань для фахівців лісової галузі є лісовідновлення Луганщини на всіх згарищах, де існуючі насадження загинули повністю.

У зв’язку з тим Державним агентством лісових ресурсів України спільно з вченими буде визначено оптимальний породний склад новостворюваних насаджень Луганщини.

На даний час встановлено, що орієнтовні обсяги лісовідновних робіт складатимуть 25 тис га. Для цього у Лимані (Донецька область) планується побудувати сучасний лісовий насіннєво-селекційний центр за технологією вирощування сіянців із закритою кореневою системою.

Введення в експлуатацію першої черги насіннєво-селекційного центру заплановано на травень-червень 2021 року.

Реалізація проєкту дозволить відтворити певну частину лісів, які постраждали внаслідок бойових дій та пожеж у Луганській області. Важливо додати, що з метою якнайшвидшого відтворення лісів у Луганській області та забезпечення садивним стандартним матеріалом, передбачається наростити обсяги річного виробництва у насіннєво-селекційному центрі до 10-12,5 млн штук сіянців.