Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Вальник лісу – професія особлива

Загальні новини 15 Серпня 2016

«Вальник лісу – професія особлива. Ними стають лише ті, хто залюблений у свою справу та не боїться складнощів. Саме такі сьогодні зібралися тут, на своїх професійних змаганнях. Започатковані з ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України змагання вальників лісу мають сімнадцятирічну історію, і кожного року рівень їх підготовки та проведення помітно зростає.


{gallery slider=boxplus.carousel}materials/2016/08/152{/gallery}

Приємно зазначити, що беручи участь у Всеукраїнських змаганнях, наші вальники неодноразово здобували першість та гідно представляли Державу і у Міжнародних заходах», – зазначив у ході відкриття змагання вальників лісу 2016 року начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець.

Цьогорічні змагання відбулись у п’ятницю, 12 серпня, на базі Кролевецького лісомисливського господарства (директор Олександр Посошенко).

В офіційному відкритті заходу взяли участь керівники Кролевецького району та міста Кролевець, а також Народний депутат Верховної Ради України Ігор Молоток. У своєму зверненні до учасників змагань він відзначив вагомий внесок лісогосподарських підприємств Сумщини в економіку регіону, їх стабільну роботу в частині сплати податків та високі показники з лісогосподарського виробництва в загальній картині діяльності лісової галузі України.

У ході офіційних урочистостей учасники змагань вшанували пам’ять свого товариша, вальника лісу Нескучанського лісництва Тростянецького лісгоспу Миколи Давидова, який 1 липня минулого року на Донеччині, беручи участь у воєнних діях в зоні АТО.

Старт до початку змагань дав піднятий на флагштоці прапор, традиційне право підняття якого закріплене за переможцями попереднього року. На старт вийшли 18 команд: 12 з основного та 4 – юніорського складу. Також, поряд з Сумськими командами поза конкурсною програмою випробовували свою майстерність вальники з Кіровограда та професіонали з Рівненської області, останні входять до складу збірної України та вже у вересні представлятимуть нашу Державу на Міжнародних змаганнях у Польщі. То ж, на змаганнях Сумських вальників вони відшліфовували свою майстерність під чуйним керівництвом тренера збірної України, головного лісничого державного підприємства «Свеське лісове господарство» Сумського ОУЛМГ Ігоря Комарицького.

Всі конкурсанти мали продемонструвати свої професійні вміння на 5 етапах. На кожному з яких враховувалась швидкість і точність виконання завдання, а найголовніше – техніка безпеки. Змагалися учасники у звалюванні дерева, монтажу нового ланцюга, розкряжуванні стовбура комбінованим різом, точному розкряжуванні стовбура та відокремленні сучків. Напруга не спадала до останнього моменту боротьби. Вболівальники не скупились на емоції, щиро вболіваючи за своїх фаворитів, не скупилась на додаткові перешкоди і погода, рясно поливаючи учасників заходу холодним дощем. Та це лише додало змаганням особливого шарму та запалу їх учасникам. Що навіть поважний гість заходу – народний депутат Верховної Ради України Ігор Молоток – захопившись духом конкуренції спробував свої вміння у розкряжуванні колоди комбінованим різом. І, за словами суддівської бригади, справився з поставленим завданням найкращим чином.

Як завжди, кульмінаційним етапом змагань було звалювання дерева. Незважаючи на поривчастий вітер і невщухаючий дощ, справжнім професіоналам Олександру Сидоренку з Свеського, Андрію Ходирєву з Середино-Будського та Олександру Олексієнку з Конотопського лісгоспів вдалося покласти дерево на славнозвісний кілочок, що дало їм у загальному заліку найбільшу суму балів.

Підтвердила свою відмінну професійну підготовку і команда з Рівного, вони показали достойні результати за всіма видами конкурсної програми, чим наочно довели, що є перспективними представниками України на Міжнародних змаганнях. Сумські ж вальники у загальному заліку розташувались у турнірній таблиці наступним чином: І місце вкотре залишив за собою Свеський професіонал Олександр Сидоренко, ІІ сходинку п’єдесталу зайняв Середино-Будський вальник Андрій Ходирєв, на ІІІ місці вальник лісу з Роменського лісгоспу Михайло Псарьов.

Не поступилися загальною сумою балів старшим по професії і юніори, вони продемонстрували відмінні результати та розташувались на п’єдесталі у наступному порядку: І місце – Євген Краснілов з Тростянецького лісгоспу, ІІ місце у Віталія Сороколіта – Сумський лісгосп та ІІІ – Віталій Сушко – ДП «Свеське лісове господарство».