Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

В урочищі «Образ» Велико-Бобрицького лісництва проходить виставка під відкритим небом «Храми»

Новини лісгоспів 17 Липня 2019

«Все життя, від народження і до відходу у засвіти супроводжують нас церковні обряди. Храм завжди був чимось більшим аніж просто духовний центр: це своєрідний осередок культури, невід’ємна частина історії. Як архітектурна споруда, церква надавала неповторної краси та оригінальності місту чи селу. Втрата храму завжди була катастрофою», – говорить лісничий Велико-Бобрицького лісництва Ігор Козловський.

Саме для того, аби нагадати людям історію, в урочищі «ОБРАЗ» Велико-Бобрицького лісництва проводиться невелика виставка під відкритим небом, яка називається – «ХРАМИ». Вона показує, як знищення таких перлин завдає безповоротної втрати історико-архітектурній спадщині цілого народу. Ініціатором її ще у 2016 році став архітектор Володимир Биков.

15 липня, у день Охтирської ікони Божої Матері, у лісі вкотре з’явилися плакати із зображеннями зруйнованих церков…

А поряд – два дерев’яних храми Миколаївський та Іосафа Білгородського, створених лісівниками. Дерев’яні. Нові. В них завжди люди…

Біля виставки юрмляться люди. Розглядають стерті з лиця земля зображення. Це завжди видовищно і…сумно…Біля каплиці маленька дівчинка. Вона прийшла у «Образ» з бабусею.

– Навіщо вони це роблять? – поцікавилася маленька, показуючи бабусі на капличку.

– …Не хлібом єдиним, – тихо відказала онучці літня жінка…

Прес-служба ДП «Краснопільське ЛГ»