Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Великобобрицькому лісництві додалося совенят!

Новини лісгоспів 27 Липня 2022

Пам’ятаєте історію про трьох совенят Тишка, Гришка і Лахмача, що оселились у Великобобрицькому лісництві і стали улюбленцями відвідувачів дендропарку? (До речі, Тишка і Гришка – це дівчатка). Нагадаємо, совенят у квітні минулого року ще малюками лісівники знайшли, ледь живих, у лісі, бо їх маму вбило деревом. Думали, місяців за три-чотири поставити малюків «на ноги» і випустити у природу.

Але сови вирішили по-своєму! Їм наскільки сподобалось у лісництві, що покидати його вони не захотіли. Бо звикли до людей і безтурботного життя. Ще б пак! Чому б так не жити!? Позуй собі на камеру, коли є настрій. А просять позувати досить часто. Їж, скільки дають! А дають постійно! І живи у задоволення!

Так ось! У цьому році «совина родина» ще збільшилася! Знову у квітні, тепер вже цього року, у сусідньому, Новодмитрівському лісництві Краснопільського лісгоспу, подібна історія трапилась ще з трьома совенятами.

Куди ж діти такі знахідки, як не до гостинних великобобрицьких лісівників, на сьогодні, вже кваліфікованих «совиних фахівців»?

То ж ці знайдені малюки сови теж потрапили до Великобобрицького лісівництва. Тепер у лісництві шестеро сов: три однорічних – це вже дорослі повноправні «працівники» лісництва, і троє цьогорічних гостей-малюків.

Поселили їх окремо. Спорудили для них окремий вольєр, бо з дорослими, майже доморощеними совами, навряд чи вдалося б ужитися.

Лісівники планують допомогти малюкам пару місяців і випустити у природу. Бо, говорять, що це зовсім інший підвид, не здатний бути дружнім і привітним.

А як вирішать сови – побачимо!