Великобобрицьке лісництво Краснопільського лісгоспу поєднує з школярами місцевої школи справжня дружба. Недаремно, саме таку назву – «Дружба» – носить шкільне лісництво, яке діє на базі лісництва.
«Діти не лише часті гості на підприємстві, а й перші наші помічники, надійні друзі природи», – говорить лісничий Ігор Миколайович Козловський.
Тому, цьогоріч, проблему зі збором насіння дуба (жолудя), вирішували разом. На чолі з керівником шкільного лісництва Дробязко Наталією Павлівною юні любителі природи назбирали більше тони цього цінного матеріалу. Робота проходила цікаво і весело. Школярі дізналися про жолудь буквально все,- як правильно збирати, зберігати і висівати.
Зібраний жолудь просушували, обережно ворушили дерев’яними лопатами, оббитими повстю. Дізнались, що на зберігання жолуді закладають з настанням стійких заморозків (мінус 1-3 °С). Робиться це після перевірки їх якості, та при вологості не нижче 55-60%, чистоті понад 97% і доброякісності не менше 75%. А великі партії жолудів зберігають в спеціальних траншеях, на поверхні землі в лісі, в холодильниках, а невеликі партії можна зберігати навіть в проточній воді. Побачили і конкурентів, диких кабанів, які «допомагали» збирати жолуді.
Майбутні лісівники дізналися, що перші 10-15 днів температура в траншеї повинна підтримуватися в межах 3-10 °С, а в зимовий період – від мінус 2 °С до 3 °С. При зниженні температури нижче допустимої, траншеї слід утеплити соломою або листям, покриваючи зверху снігом. При підвищенні температури, шар ґрунту над траншеєю зменшують.
У районах зі стійким сніговим покривом ефективно зберігання жолудів під снігом. Школярі побачили як висівають жолудь механізовано та вручну, дізналися про всі нюанси посадки і вирощування.
Тепер, у літні ній період на юних лісівників чекає ще одна робота: доглядати молоді саджанці, спостерігати за їх ростом. Адже майбутнє лісу в руках молодого покоління.
Прес-служба ДП «Краснопільське ЛГ»