Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Великобобрицькому лісництві є надійні помічники

Новини лісгоспів 27 Жовтня 2017

Великобобрицьке лісництво Краснопільського лісгоспу поєднує з школярами місцевої школи справжня дружба. Недаремно, саме таку назву – «Дружба» – носить шкільне лісництво, яке діє на базі лісництва.

«Діти не лише часті гості на підприємстві, а й перші наші помічники, надійні друзі природи», – говорить лісничий Ігор Миколайович Козловський.

Тому, цьогоріч, проблему зі збором насіння дуба (жолудя), вирішували разом. На чолі з керівником шкільного лісництва Дробязко Наталією Павлівною юні любителі природи назбирали більше тони цього цінного матеріалу. Робота проходила цікаво і весело. Школярі дізналися про жолудь буквально все,- як правильно збирати, зберігати і висівати.

Зібраний жолудь просушували, обережно ворушили дерев’яними лопатами, оббитими повстю. Дізнались, що на зберігання жолуді закладають з настанням стійких заморозків (мінус 1-3 °С). Робиться це після перевірки їх якості, та при вологості не нижче 55-60%, чистоті понад 97% і доброякісності не менше 75%. А великі партії жолудів зберігають в спеціальних траншеях, на поверхні землі в лісі, в холодильниках, а невеликі партії можна зберігати навіть в проточній воді. Побачили і конкурентів, диких кабанів, які «допомагали» збирати жолуді.

Майбутні лісівники дізналися, що перші 10-15 днів температура в траншеї повинна підтримуватися в межах 3-10 °С, а в зимовий період – від мінус 2 °С до 3 °С. При зниженні температури нижче допустимої, траншеї слід утеплити соломою або листям, покриваючи зверху снігом. При підвищенні температури, шар ґрунту над траншеєю зменшують.

У районах зі стійким сніговим покривом ефективно зберігання жолудів під снігом. Школярі побачили як висівають жолудь механізовано та вручну, дізналися про всі нюанси посадки і вирощування.

Тепер, у літні ній період на юних лісівників чекає ще одна робота: доглядати молоді саджанці, спостерігати за їх ростом. Адже майбутнє лісу в руках молодого покоління.

Прес-служба ДП «Краснопільське ЛГ»