Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Велико-Бобрицькому розсаднику росте квітуюче стовбуром дерево, з якого виготовляють антисептик

Новини лісгоспів 14 Травня 2020

Є дерево, яке вміє квітувати стовбуром. Причому неповторні, пурпурово рожеві квіти можуть з’являтися навіть на старих і товстих гілках. Назва цього дерева походить від грецького слова церсис, що значить ткацький човник (так виглядає його насіння). Ще церсис відомий як багрянник.

Зараз саме період його цвітіння. Помилуватись цією квітучою красою у можна у дендропарку Велико-Бобрицького лісництва Краснопільського лісгоспу.

«Форма у квітів складна. Складається з паруса, крилець та човника. Коли квітування майже завершуються, з’являються перші листочки. Плоди – стручки що досягають 10 см довжини. Розмножується насінням і черенками. Як показує досвід, дуже гарно сходить насіння, яке зимувало у стручках безпосередньо на дереві», – розповідає лісничий Велико-Бобрицького лісництва Ігор Козловський.

Лісівники запевняють, що церсис практично не хворіє. Але інколи можна спостерігати, що листки обліплені попелицями. У такому разі радять обробити деревце інсектицидним препаратом.

То ж, якщо бажаєте влаштувати у себе на подвір’ї парад декорацій – посадіть церсис. Він – неперевершений! Кому ж мало просто декоративних функцій, знайте: церсис – прекрасний медонос, з його кори отримують червонуватий барвник, а з бруньок – готують гострі приправи для кулінарних блюд. У Китаї з кори церсиса виготовляють гарний антисептик, що наразі досить актуально.

Готові саджанці церсиса можна придбати у Великобобрицькому розсаднику. При висадці у ґрунт лісівники радять врахувати, що з часом це буде досить розлогий кущ, тому відстань між саджанцями повинна бути 4-5 метрів.

Звертайтеся!