Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Тростянецькому лісгоспі вже готуються до Новорічного свята

Новини лісгоспів 21 Квітня 2021

Мало хто задумується, який непростий шлях проходить ялинка чи сосна перед тим, як потрапити до ваших домівок на Новорічне свято та скільки потрібно докласти зусиль, аби деревце стало справжньою окрасою цього святкового заходу. Багато хто скаже, що росте воно само по собі.

Однак, це найбільша і головна помилка. А такі висловлювання надзвичайно образливо слухати лісівникам, котрі плекають майбутній новорічний скарб з усією любов’ю і знають, як ніхто інший, як непросто виростити новорічну красуню.

Ялинка – незмінний символ Нового року. Разом з нею в дім входить відчуття свята. Діти радіють принесеній ялинці. Пахощі хвої та живиці, які йдуть від деревця, піднімають настрій і дорослим.

У Тростянецькому лісгоспі в рамках акції «Створюємо ліси разом» школярі Станівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Тростянецької міської ради та працівники Краснянського лісництва подбали, щоб у майбутньому пухнасті деревця могли потрапили до ваших осель. Під пильним керівництвом дорослих діти працювали над створенням плантації новорічних ялинок. Разом висадили близько 2000 майбутніх новорічних деревець на площі 1,6 га.

Поряд з практичною складовою проведений захід був для дітлахів ще й пізнавальним. Від лісівників вони дізнались, щоб виростити ялинку 1,5 метрового зросту потрібно 8 років. Сосна росте трішки швидше і у 5 річному віці досягає 1,5-1,8 м висоти. А ще ялинки та сосни потребують догляду: ручного прополювання та рихлення міжрядь, прибирання мотокущорізом небажаної рослинності.

І діти, і дорослі були взаємно задоволені зробленій справі. Тепер деревця ростимуть під доглядом тих, хто їх посадив, а у майбутньому стануть справжньою окрасою новорічним оселям.