Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Тростянецькому лісгоспі висіяли насіння різних видів, форм та сортів кизильника

Новини лісгоспів 3 Грудня 2020

Для створення колекцій кизильника, вивчення його адаптивних властивостей та ростових показників при вирощуванні в різних умовах, у розсаднику Нескучанського лісництва Тростянецького лісгоспу висіяли різновиди форм і сортів цього чагарника. Більшість зразків були розділені на декілька і передані на підприємства Сумської, Донецької та Харківської областей.

Над створенням тепличної дослідної діляночки працювали фахівці лісгоспу спільно з науковцями Краснотростянецького відділення УкрНДІЛГА.

«Насіннєвий матеріал було надано доктором біологічних наук, професором Харківської національної аграрної академії ім.. Докучаєва Ганною Гревцовою. Технологія підготовки грунту під посів матеріалу теж бала зроблена згідно її рекомендацій. Посів виконано у підвищених грядах у спеціально підготовлену ґрунтову легку за складом суміш. Відокремлення варіантів було виконано методом садіння дворічних вкорінених саджанців туї західної», – коментує проведені роботи директор Тростянецького лісгоспу Віктор Зубко.

Для загортання насіння використовували митий річковий пісок середньої фракції. Це має запобігти ураженню насіння грибковими хворобами. Саме ж посівне відділення розсадника облаштоване автоматизованою системою поливу, що дасть можливість підтримувати ґрунт у постійному зволоженні.

Всього тростянецькі лісівники висіяли 35 зразків наступних видів та сортів кизильників Cotoneaster), серед яких:

к.гостролистий С.acutifolius),

Ліндлея (C.lindleyi Steud),

к.облямований (C.marginatus Lindl),

к.скельний (С.saxatilis Pojark.),

к.верболистий (C.salicifolius Franch)

сорти C.salicifolius: «Повзучий» (Repens),

«Осіннє полум’я» (Herbstfeuer),

к.розчепирений (C.veitchii (Rehder & E.H.Wilson) G.Klotz),

к. монетовидний (С.nummularioides) та інші.