Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Тростянецькому лісгоспі створили клоново-насіннєву плантацію сосни звичайної та ялинки новорічної

Новини лісгоспів 13 Квітня 2020

Для тростянецьких лісівників першочерговим за своєю значимістю й актуальністю залишається питання лісовідновлення, створення лісових насаджень, покращення їх якісного складу і продуктивності.

У результаті співпраці лісгоспу з Київською лісовою науково-дослідною станцією м. Вишгород у Тростянецькому лісництві на площі близько 5 га створили клоново-насіннєву плантацію сосни звичайної та ялинки новорічної. Говорять, що у майбутньому це дасть змогу забезпечити лісокультурне виробництво високоякісним посівним матеріалом з покращеними спадковими властивостями.

Висаджували ліс працівники лісництва під керівництвом досвідченого лісовода – лісничого Леоніда Романенка.

«Для забезпечення достатнього освітлення дерев та стимулювання плодоношення, за рекомендаціями науковців, плантація висаджувалась за схемою 8 х 10 метрів. Використовували посадковий матеріал із закритою кореневою системою, отриманий у результаті щеплення живців із 30 клонів найкращих плюсових дерев України на підщепи сосни звичайної», – говорить директор Тростянецького лісгоспу Віктор Зубко.

Науковці стверджують, що спосіб розмноження сосни щепленням гарантує успадкування прищепним живцем усіх властивостей і характеристик материнської рослини. У якості підщепи можна використовувати рослини віком 4-5 років, а щепу нарізають із приросту віком від одного до трьох років. Хвою з живців видаляють, залишивши голки тільки біля бруньки, розташованої у верхній частині. З підщепи видаляють усі довгі пагони і бічні бруньки. Щеплення здійснюють на самому початку весняного сокоруху, або в середині літа. Весняне щеплення проводять на тогорічному пагоні, а літнє – на пагін поточного року.

Та щоб оцінити результат роботи тростянецьких лісівників потрібно не мало часу. І вимірюється він не лише у грошовому еквіваленті, тому що ліс – це частина нашого життя, фактор, який відчутно впливає на екологічний стан навколишнього середовища і на наше здоров’я. А кожне посаджене, дбайливо вирощене та збережене лісівниками дерево – це без перебільшення, цінний внесок у зелену скарбницю держави, дарунок майбутнім поколінням, справжня ціна якого визначається через десятки років.