Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Тростянецькому лісгоспі сертифікували ліси

Загальні новини 3 Квітня 2020

ДП ”Тростянецьке лісове господарство” успішно пройшло сертифікацію згідно зі встановленими вимогами Лісової наглядової Ради та отримало міжнародний сертифікат відповідності ведення лісового господарства FSC (Forest Stewardship Council).

«Наявність сертифікату FSC засвідчує, що лісова продукція надходить з лісів, ведення господарства в яких здійснюється на принципах невиснажливого, постійного і неперервного лісокористування, з врахуванням питань охорони довкілля, збереження біорізноманіття, інтересів працівників лісу та місцевого населення», – говорить директор Тростянецького лісгоспу Віктор Зубко.

Директор зазначає, що при проведенні основного сертифікаційного аудиту аудиторська компанія аналізувала роботу підприємства за наступними напрямками:

– співпраця з третіми зацікавленими сторонами (екологічними, громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування);

– стан соціального захисту працівників на підприємстві, створення безпечних умов праці згідно вимог міжнародної конвенції з основ безпеки та охорони праці ILO, ратифікованої Україною;

– дотримання принципів та критеріїв підприємницькими структурами, які залучаються до виконання лісогосподарських робіт на підприємствах;

– дотримання вимог національного законодавства при здійсненні лісозаготівельних та інших лісогосподарських робіт;

– збереження червонокнижних видів рослинного і тваринного світу, рідкісних та зникаючих видів під час виконання лісогосподарських заходів тощо.

Тепер господарство має підтверджувати Сертифікат FSC щороку. За для цього необхідно проходити відповідні перевірки. Це, в свою чергу, вимагає від лісгоспу високого рівня організації праці та ведення господарювання відповідно до міжнародних стандартів.

Нагадаємо, лісова сертифікація – це діяльність, під час якої аудиторська компанія здійснює незалежну оцінку відповідності ведення лісового господарства ряду екологічних, економічних і соціальних вимог. Таким чином, оцінюється повний комплекс лісогосподарських робіт, заходів і управлінських рішень від садіння лісу і до заготівлі деревини.

Окрім Тростянецького лісгоспу на Сумщині сертифіковано ліси у ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство» площею 21285 га., ДП «Середино-Будське лісове господарство» площею17617га та ДП «Сумське лісове господарство» площею 26688 га.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ