Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Свеському лісгоспі збирають насіння модрини

Загальні новини 17 Жовтня 2018

Основною лісо утворюючою породою Свеських лісів є хвойні. То ж саме час вирушати по насіння для посадки майбутнього лісу.

Щоб отримати високоякісний посадковий матеріал при зборі лісового насіння необхідно дотриматись кількох аспектів: своєчасний збір, якісна переробка лісонасіннєвої сировини, зберігання насіння і, в завершенні, вчасне висівання у грунт.

 

Фахівці говорять, що заготівля насіння хвойних дерев має свою особливість. Адже збирається не готове насіння, а шишки, які і є насіннєвим матеріалом. Для отримання самого насіння потрібно змусити шишки розкритися. Для цього їх висушують при спеціальній температурі. Вихід насіння складає 1% від маси шишок, тобто, з однієї тони шишок, в середньому, можна отримати 10 кг насіння.

 

«Переробляємо шишки у власній сушильній камері. Шишкосушарка імітує сонячне тепло. Температура в межах 45 ° С», – говорить головний лісничий Свеського лісгоспу Ігор Комарицький.

 

Зразки насіння в обов’язковом порядку направляють у Харківську лісонасіннєву лабораторію. Тамнасіння класифікують за класом якості, яке регламентується ГОСТом. Все отримане насіння навесні висівають у розсадники.

Поряд з шишкми сосни у Свеському лісгоспі заготовляють насіння модрини європейської. З-за сильного смоло виділення ця культура вважається більш стійкою для шкідників та хвороб. Свеські ліси не оминула навала верхівкового короїда, тому завдяки модрині лісівники сподіваються зберегти хвойні насадження, вводять її у лісові насадження.

 

«Щоб отримати якісний садивний матеріал з цінними спадковими властивостями необхідно створити лісонасіннєву базу, яка б включала в себе постійні насінні ділянки, як природного так і штучного походження. У нашому лісгоспі створено дві постійні лісонасіннєві ділянки модрини європейської», – коментує лісничий.

 

Нині у лісгоспі триває збір насіння модрини. Наразі вже зібрано близько 500 кг шишок.

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба ДП «Свеське ЛГ»