Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Свеському лісгоспі закликають не зривати першоцвіти!

Новини лісгоспів 11 Березня 2020

Весна – чи не найпрекрасніша пора року. Весною все на землі пробуджується до нового життя. Прокидаються від сну і перші ранньоквітучі квіти, які після довгої зими особливо приємні і красиві. Але саме вони, на жаль, не можуть уникнути пильної людської «уваги».

«Щоденно на землі зникає один вид рослин. Це порушує рівновагу на нашій планеті. І найбільш кількісне знищення видів рослин відбувається саме навесні. Так, рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення», – говорить т.в.о. директора СВеського лісгоспу Олег Закусило.

Стаючи жертвами квіткових браконьєрів, ранньоквітучі квіти зменшують свою чисельність та поширення, а тому занесені до Червоної книги України. Зокрема, це всі види підсніжників, білоцвітів, майже всі види шафранів (крокусів), сну, рябчиків і цикламен Кузнєцова, що зростає лише в Криму. Ці рослини підлягають суворій охороні.

«Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль у житті лісу чи луки, як природного комплексу, є їх невід’ємною частиною», – продовжує керівник підприємства.

Свеські лісівники звертається до мешканців та гостей району з проханням бережливо ставитися до ранньоквітучих весняних квітів, не зривати, не продавати і не підтримувати квіткових браконьєрів, купуючи у них квіточки!

Збережемо першоцвіти разом!

Прес-служба ДП «Свеське ЛГ»