Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Свеському лісгоспі у модрин обрізають верхівки

Новини лісгоспів 27 Лютого 2020

«Це дужа складна і відповідальна робота, від якої залежить врожайність дерева у майбутньому», – коментує проведену роботу по обрізці верхівок на постійних лісонасіннєвих ділянках модрини європейської т. в. о. директора Свеського лісгоспу Олег Закусило.

 

Говорить, що до кожного дерева у лісгоспі особливий підхід. Адже потрібно обрізати верхівку кожного дерева, щоб сприяти розвитку бокових гілок. Після такої «операції» модрина починає приростати не в висоту, а ширину, що дає можливість зняти з дерева максимальну кількість шишок.

 

«Минулого року заготовили 7 кг насіння, тепер чекаємо на осінь для отримання наступного врожаю», – продовжує керівник.

 

 

 

 

Обрізають дерева раз на 2-3 роки.

 

Першу лісонасіннєву ділянку модрини європейської на площі 3,1 га заклали у Свеському лісгоспі у 2005 році. Другу ділянку – площею 2,5 га – створили у 2010 році. На сьогодні постійні лісонасіннєві ділянки модрини займають у лісгоспі 5,6 га.

 

Модрину вводять у насадження сосни та ялини у співвідношенні 10-20% від загальної площі посадки.

 

«Вона – швидкоростуча. У дворічному віці модрина сягає майже півтора метри. Такий поточний приріст деревини пояснюється тим, що інтенсивність фотосинтезу у неї проходить вдвічі швидше, ніж у ялини чи сосни. Також модрина більш стійка у боротьбі з шкідниками та хворобами лісу завдяки кращому смоловиділенню, тому є високопродуктивною породою і користується попитом на ринку лісової продукції», – говорить Олег Закусило.

 

Плантація модрини влітку

 

 

 

За матеріалами прес-служби ДП «Свеське ЛГ»