Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Свеському лісгоспі тривають лісокультурні роботи

Новини лісгоспів 20 Листопада 2020

Осіння лісокультурна кампанія у Свеському лісгоспі у повному розпалі. Лісівники трудяться на посадці лісу. Говорять, що восени погодні умови не менш сприятливі, ніж навесні, вологи в ґрунті достатньо, тому і результат приживлюваності лісових культур прогнозують не гірший, ніж весною.

Наразі вже відновлено 3,1 га площі, де посаджено 18 тисяч сосни звичайної та модрини європейської. Також проведено доповнення на площі 9,8 га.

«Комплекс лісокультурних робіт включає у себе не лише відновлення лісу, а й підготовку грунту під створення лісових культур у наступному році та заготівлю лісового насіння. У лісовій справі все взаємопов’язане: якість лісового насіння – це якість майбутніх сінців, якість підготовки ґрунту – це запорука якісного садіння дерев, а дотримання всіх вимог агротехніки під час створення лісових культур – запорука успішного вирощування лісу», – говорить директор Свеського лісгоспу Олег Закусило.

Тому на ділянках, де завершили лісозаготівельні роботи, вже кипить робота з підготовки ґрунту під посадку лісу у наступному році. Готують ґрунт шляхом нарізання борозен тракторами МТЗ в агрегаті з плугом ПКЛ-70. Наразі вже підготовлено 32 га площі.

Для висівання розсадників зібрали 1 т жолудів дуба звичайного, а також заготовили насіння каштану, чорного й грецького горіхів.

Подбали у лісгоспі й про майбутній догляд підростаючого молодого лісу. Його планують робити механізованим способом, тому на ділянках, які готували під посадку, понизили пеньки. Наразі пониження пеньків проведено на площі 75 га.