Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Свеському лісгоспі соснові насадження відновлюють природним способом

Новини лісгоспів 9 Жовтня 2019

Свеські лісівники запевняють, що для їх кліматичної зони з лісівничої, екологічної, економічної та господарської точки зору метод природного поновлення соснових насаджень – найкращий.

Найширшого практичного застосування він набув в Олинському лісництві.

«Накопичували досвід шляхом проб і аналізу. Впроваджувати в практику почали у 2009 році з площі 1,1 га. У 2012 році таким методом поновили 12,8 га, що складало майже 50 % від усієї тогорічної площі лісовідновлення», – ділиться досвідом директор Свеського лісгоспу Олег Закусило.

Аналіз основних показників вартості створення і вирощування сосни звичайної штучним шляхом у порівнянні зі сприянням її природному поновленню показав, що на створення 1 га лісових культур необхідно майже втричі більше затрат, ніж на 1 га природного поновлення. Тому застосування методу природного поновлення і швидше, і економічно вигідніше, та і збереженість головної породи в природному поновленні значно вища порівняно зі штучним лісом.

Це спонукало свеських лісівників не лише продовжити практику застосування цього методу в діяльності Олинського лісництва, а й поширити його в інших лісництвах підприємства.

На сьогодні в лісгоспі таким чином поновлено 80 га сосни, 59 га з яких в Олинському лісництві.

За матеріалами прес-служби ДП «Свеське ЛГ»