Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Свеському лісгоспі проводять догляди за молодим лісом механізованим способом

Новини лісгоспів 20 Травня 2020

Після завершення робіт по відновленню та доповненню лісу у лісівників розпочинається не менш важливий етап – догляд за лісовими культурами.

Цьогорічний травень видався дощовий та вологий, а це означає, що роботи за доглядом у боротьбі із бур’янами та небажаною деревною рослинністю додалось.

«Основна мета доглядів за лісовими культурами – це створення сприятливих умов для їх росту, скорочення строків зімкнення й переведення в покриту лісом площу, усунення негативного впливу трав’яної рослинності й порослі малоцінних порід», – говорить директор Свеського лісгоспу Олег Закусило.

Своєчасний догляд за лісовими культурами – обов’язкова вимога для лісівників. Адже від цього залежить приживлюваність і ріст лісових культур. Поряд з цим, знищення бур’янів та трави знижує ймовірність поширення вогню в лісових масивах.

Проводити догляди у лісгоспі намагаються максимально механізованим способом. Для цього у березні поточного року придбали 2 культиватори БДН -1,7.

Розпочинають у лісгоспі механізовані догляди з першого року вирощування лісових насаджень. Кількість, тривалість і строки доглядів визначають типом лісо рослинних умов, способом обробітку ґрунту, методом і способом створення лісових культур, і, звісно, погодно-кліматичними умовами.

У планах свеських лісівників на поточний рік проведення механізованого догляду за лісовими культурами на площі 360 га. Наразі вже доглянуто 18 га.