Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Сумському ОУЛМГ відбулося засідання Громадської ради

Загальні новини 7 Грудня 2016

У понеділок, 5 грудня, Громадська рада, яка створена при Сумському ОУЛМГ провела своє перше засідання. За запрошенням членів Ради у заході взяли участь спеціалісти Сумського ОУЛМГ та представники директорського корпусу лісогосподарських підприємств управління.


{gallery}materials/2016/12/071{/gallery}

«Сьогодні ЗМІ переповнені інформацією про незаконні поруби у лісах України. Проблема незаконних порубів хвилює громадськість і нашого регіону. Та, на жаль, аналіз публікацій показує про необізнаність журналістів, що часто стає причиною непорозумінь, а інколи і скандалів», – наголосив у своєму зверненні до учасників засідання голова Громадської ради Михайло Шпакович.

Про стан охорони лісів, підпорядкованих підприємствам Сумського ОУЛМГ, доповів заступник начальника відділу лісового господарства управління Олександр Баня.

«У поточному році у лісах Сумського ОУЛМГ зафіксовано 66 випадків незаконних порубів, під час яких виявлено 113,7 м3 зрубаної деревини на загальну суму 393 тис. грн.», – зазначив фахівець.

З наведених цифр у розрізі споріднених підприємств лісової галузі України Сумське ОУЛМГ має позитивні показники по виявленню незаконних рубок (73 %) та мінімальні показники по кількості випадків, обсягах та сумі збитків.

За висновками присутніх, тенденція збільшення кількості у ЗМІ негативних матеріалів стосовно незаконних порубок стосується, в більшій мірі, підприємств структура «Сумиоблагролісу». Протиріччя ж виникають на рівні необізнаності журналістів і неправильному трактуванні абревіатур ДП – як «Державне підприємство», що відноситься до структури Сумського ОУЛМГ та ДП – як «Дочірнє підприємство», що відноситься до структури агролісгоспів. Зважаючи на це, зголосилися надіслати рекомендаційні листи-звернення до друкованих ЗМІ, каналів обласного телебачення та інтернет-ресурсів з проханням доносити до відома громадськості лише перевірену, фахово підтверджену об’єктивну та правдиву інформацію.

У процесі обговорення члени Ради піднімали питання про порушення клопотання щодо спрощення на законодавчому рівні порядку заготовки вальожних дерев, як сировини для опалення населенню.

У завершенні засідання Громадська рада обговорила та затвердила план роботи на 2017 рік.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ