Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Сумському ОУЛМГ констатували негативний вплив підвищення податкових платежів на економіку підприємств

Загальні новини 27 Листопада 2018

У Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства обговорили питання введення з січня 2019 року податку на землі державного лісового фонду та збільшення плати за спеціальне використання лісових ресурсів.

Про це на засідання колегії управління доповіла начальник відділу бухгалтерського обліку та економіки Олена Татаренко. Вона повідомила, що наразі на законодавчому рівні прийняті зміни до Податкового кодексу України, які передбачають збільшення на 50% рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів та введення податку на лісові землі по ставці 0,1 % від нормативної грошової оцінки.

Олена Татаренко зазначила, що результати таких податкових нововведень можуть негативно позначитись на фінансовому стані підприємств управління.

Нагадаємо, що за 9 місяців поточного року бюджетні платежі підприємств Сумського ОУЛМГ склали 42 % від загального обсягу реалізованої продукції.

До бюджетів усіх рівнів та Державних цільових фондів лісгоспи сплатили 326,3 млн. грн. податків, зборів та інших платежів, що на 67,8 млн. грн. більше в порівнянні з попереднім роком. З них: 166 млн. грн. підприємства сплатили податку до Державного бюджету, 25,2 млн. грн.. надійшло податків до обласного бюджету, 67,4 млн. грн. отримали місцеві бюджети, 67,8 млн. грн. – платежі до Державних цільових фондів.

У загальній сумі податку плата за спеціальне користування лісовими ресурсами склала 58,2 млн. грн.

З 1 м3 заготовленої деревини у загальному сплачено 586 грн., а 1 грн. реалізованої продукції лісгоспи – 42 коп. податків і зборів. По деяких лісгоспах ці платежі перевищують 50 коп.

«Попередній аналіз впливу цих двох чинників на фінансовий стан підприємств показує негативну тенденцію зниження рентабельності», – констатувала вона.

У підсумку розгляду даного питання, начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець звернув увагу директорів лісгоспів на необхідності перегляду витрат для нівелювання впливу підвищення податків на економіку підприємства.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ