Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Сумському лісгоспі завершили польові роботи по відведенню і таксації лісових ділянок, призначених у головне користування

Новини лісгоспів 14 Серпня 2020

У Сумському лісгоспі пройшли польові роботи по відведенню і таксації лісових ділянок, призначених на наступний рік у рубку головного користування. Підстава цьому – затверджений наказом по лісгоспу план, складений згідно діючих Правил та Методичних рекомендацій.

Роботи проводила спеціальна бригада підприємства, до складу якої увійшли спеціалісти лісового відділу.

«Перелік ділянок, які можуть братись в рубку вказано у матеріалах лісовпорядкування, які складає та надає лісгоспу для використання в роботі спеціалізоване лісовпорядне підприємство. При цьому враховується пордний склад, вік насадження та категорія захисності. Крім того існує ще цілий ряд критеріїв, а точніше обмежень, які беруться до уваги. Якщо ділянка не відповідає хоч одному з них, вона в рубку не включається», – коментує методику проведення робіт головний лісничий лісгоспу Микола Щербак.

У своїй роботі спеціалісти підприємства використовували сучасні комп’ютерні технології, спеціальні програми для обробки даних. Зокрема, площі ділянки, координати поворотних точок та відстані між ними визначали за допомогою приладу глобальної системи позиціонування (GPS). Потім за допомогою комп’ютерної програми моделювали план ділянки з накладанням на загальну експозицію.

«На підставі отриманих польових матеріалів робиться матеріально-грошова оцінка, підбиваються підсумки по кожній категорії насаджень, господарств: хвойні, твердолистяні, м’яколистяні, а також переважаючих породах, складаються відомості»,-продовжує головний лісничий.

Такий детальний облік обумовлений тим, що рубки здійснюються лише в межах науково обґрунтованих, визначених лісовпорядкуванням лімітів. Для виписки лісорубного квитка, який є підставою для проведення лісозаготівельних робіт, всі матеріали проходять додаткову перевірку спеціалістами обласного управління.