Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Сумському лісгоспі визначають праліси, квазіпраліси і природні ліси

Новини лісгоспів 27 Червня 2019

Підвищена увага суспільства до діяльності лісогосподарських підприємств вносить свої корективи в роботу лісівників. Запит на доступність інформації щодо діяльності, контроль екологічних організацій та наукових інституцій через проведення різного роду оцінок, експертиз та досліджень стали невід’ємною частиною роботи лісгоспів.

У 2017 році Верховною радою було прийнято Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», згідно з яким лісогосподарські підприємства мають  отримувати Висновки щодо здійснюваної ними планової діяльності (рубок, будівництва лісових доріг, лісорозведення) з огляду на дотримання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, екологічних ризиків і прогнозів, перспектив соціально-економічного розвитку регіону. 

Минулого року  процес Оцінки набув практичного втілення. Отримано Висновк, у якому встановлено ряд екологічних умов під час проведення планової діяльності. Зокрема лісгосп має провести роботи з визначення  приналежності лісових ділянок природного походження старше 120 років та площею більше 4 га до пралісів, квазіпралісів і природних лісів.

«Для проведення цих робіт лісгоспом було укладено договір з державним підприємством «Біологічні ресурси України». Дослідження проводились в декілька етапів.  Спочатку була зроблена вибірка потенційних об’єктів, тобто ділянок лісу, які підпадають під критерії «Методики визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів і природних лісів». Після цього спеціалісти провели натурне обстеження кожної ділянки. Крім звичних показників, які характеризують деревостан      (вік,видовий склад насадження, походження, структура і т. д.) до уваги брались наявність інфраструктури,сліди проведення рубок, побічне користування. Всі роботи проводяться за рахунок коштів лісгоспу», – коментує хід проведених робіт головний лісничий Сумського лісгоспу Микола Щербак.

За результатами роботи експертної групи лісгосп отримає Висновок. У разі виявлення відповідних ділянок лісу, їм буде надано статус пралісової пам’ятки природи та  встановлено охоронну зону згідно з діючим законодавством.

Прес-служба ДП «Сумське ЛГ»