Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Сумському лісгоспі розпочали рік з навчань по охороні праці

Новини лісгоспів 10 Січня 2020

Покращення виробничої безпеки у Сумському лісгоспі вважають одним з пріоритетних напрямків діяльності підприємства, бо від цього залежить здоров’я і життя людей.

Тому, щоб зменшити ризики виникнення нещасних випадків, новий рік для працівників, задіяних безпосередньо на виробництві, тут зазвичай розпочинають з навчань по охороні праці.

«Навчання проводяться за двадцятигодинною программою, відповідно до чинних вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Курс для кожного підрозділу читають спеціалісти підприємства, які пройшли підготовку в галузевому навчальному закладі «Укрцентркадриліс»», – говорить директор лісгоспу Микола Сороколіт.

Крім загальних правил техніки безпеки, робиться акцент на ризиках, які виникають під час виробничого процесу для робітників різних спеціальностей. Особлива увага звертається на роботи з підвищеною небезпекою.

«За підсумками навчань працівники здають екзамен та отримують допуск до робіт, про що робиться відповідний запис у протоколі засідання комісії з перевірки знань з питань ОП», – продовжує директор підприємства.

Протягом року, відповідно до діючих нормативів, на підприємстві проводяться обов’язкові інструктажі з охорони праці. Так, працівники, які приймаються на роботу, проходять вступний інструктаж. Безпосередньо на робочому місці проводиться первинний інструктаж. При зміні робочого місця чи виробничого процесу на роботах з підвищеною небезпекою (вальники лісу, стропальники, кранівники, верстатники) проводиться повторний інструкатаж. За необхідності, керівником дільниці можуть проводитись позапланові інструктажі, під час яких обговорюються окремі випадки, виробничі ситуації, їх причини та наслідки.

Про правила охорони праці постійно нагадують стенди з наглядними матеріалами та попередженнями про небезпеку, які є в кожному виробничому та побутовому приміщенні.

На підприємстві постійно йде оновлення матеріально-технічної бази, адже належний рівень охорони праці багато в чому залежить від справності обладнання .

«Відповідно до діючих норм працівники забезпечуються спецодягом, взуттям та засобами індивідуального захисту. На лісосіках обладнано пересувні вагончики, де можна пообідати , сховатись від негоди чи посушити одяг», – говорить Микола Сороколіт.

За 2019 році витарти лісгоспу на заходи з охорони праці склали 1100 тис. грн., що на 100 тис. грн. більше ніж за попередній.

Прес-служба ДП «Сумський лісгосп»