Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Сумському лісгоспі посилили патрулювання лісових масивів

Новини лісгоспів 15 Липня 2021

У зв’язку з тим, що на даний час в лісах утримується найвищий 5-й клас пожежної небезпеки, в Сумському держлісгоспі перейшли до патрулювання лісових масивів у посиленому режимі.

«Ця робота проводиться як силами лісової охорони в лісництвах, так і рейдовою бригадою держлісгоспу. За можливості, до складу рейдових бригад долучаються працівники ДСНС та поліції. Метою проведення рейдів є не лише виявлення порушень, а й проведення профілактичних бесід з населенням», – говорить інженер охорони та захисту лісу Сумського держлісгоспу Владислав Голуб.

Зі слів інженера, протягом першого півріччя цього року на території підприємства рейдовою бригадою було здійснено 290 виїздів та виявлено 7 випадків порушення лісового законодавства. У всіх виявлених випадках працівниками лісової охорони були складені протоколи, з яких 5 – за самовільні поруби та 2 – за незаконне використання земель державного лісового фонду.

Також з початку року на території лісового фонду підприємства було зафіксовано один випадок займання. Вогнем було пройдено 0,2 га. Пожежа мала низовий характер та, окрім затрат на ліквідацію, не завдала матеріальних збитків. Аби попередити перехід вогню на територію лісових насаджень, пожежна команда лісгоспу тричі виїжджала для гасіння пожеж на ділянках суміжних землекористувачів.

«Крім інформування громадян щодо правил поводження в лісі, проводяться і інші профілактичні заходи: підтримуються в функціональному стані мінералізовані смуги, періодично проводиться обкошування трави вздовж найбільш використовуваних лісових доріг, обладнано майданчики для цивілізованого та безпечного відпочинку», – говорить Влавислав Голуб.