Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Сумському лісгоспі інвестують кошти у розвиток лісової дорожньої інфраструктури

Новини лісгоспів 4 Серпня 2021

Капітальне будівництво лісових доріг розпочали у Сумському лісгоспі у 2008 році. На сьогодні мережа збудованих підприємством лісових шляхів налічує 42,8 км доріг з твердим покриттям.

У лісгоспі говорять, що роботи проводились як за кошти підприємства, так і за бюджетні.

Зокрема у 2008 та в 2011 роках державою загалом було виділено 3689,1 тис. грн. А у 2012 році для розбудови лісгосподарської інфраструктури лісгосп отримав дві одиниці дорожньо-будівельної техніки: екскаватор JCB JS220 та бульдозер Caterpillar DN6LX.

Поряд з цим, значний обсяг будівельних робіт проводиться і за рахунок підприємства. Це капіталовкладення лісгоспу у розвиток власного виробництва.

Так за весь час будівництва лісових доріг, починаючи з 2008-го і по 2020-й рік включно, лісгосп спрямував на будівництво лісових доріг понад 4,5 мільйони гривень власних коштів.

Утримання дорожньої інфраструктури теж потребує значних витрат. У минулому році на це було витрачено понад мільйон.

Цьогоріч лісгосп планує здати в експлуатацію 1км дороги з твердим покриттям та підготувати 1км земляного полотна.

На підприємстві порахували, що ці роботи їм обійдуться у майже півмільйона гривень.

У першому півріччі цього року вже витратили 81 тис. грн на виготовлення проєктної документації та проведення необхідних підготовчих робіт.

Передбачили капіталовкладення і на ремонт та утримання наявної дорожньої мережі. У цьому році на ці цілі лісгосп планує спрямувати 412 тис. грн.

Довідково. За І півріччя цього року Сумський лісгосп спрямував у розвиток власної виробничої бази майже 4,2 млн грн.. Це становить 9% з кожної гривні реалізації продукції, що більше, ніж у цілому по області (5%) та вважається одним з найбільших показників серед підприємств Сумського ОУЛМГ.