Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Сумському лісгоспі гасили лісову пожежу

Новини лісгоспів 27 Квітня 2020

Станом на 24 квітня у лісах Сумського держлісгоспу зафіксована одна пожежа. Горіла лісова підстилка. Пожежа охопила 0,2 га лісу. Оперетивні дії лісівники не дали поширитися вогню. Пожежу загасили вчасно. Збитків державі не нанесено.

У лісгоспі повідомляють, що всього з початку року черговим підприємства надіійшло 8 повідомлень про загорання. У семи випадках горіло на території суміжних землекористувачів.

«Кожного разу наші працівники приймали участь у в гасінні вогнищ, вживали необхідні заходи, аби полум’я не перекинулось на лісові масиви. За необхідності, залучали техніку підприємства», – говорить інженер з охорони та захисту лісу Сумського лісгоспу Владислав Голуб.

Окрім відіоспостереження з пожежних веж, у лісгоспі проводиться щоденне патрулювання лісових масивів. Під час патрулювання проводяться профілактичні бесіди з населенням. На підприємстві наявний необхідний арсенал протипожежного інвентарю та техніки.

«З метою профілактики виникнення пожеж, підтримується у належному стані 195 км мінералізованих смуг. У разі необхідності, для гасіння пожежі підприємство готове задіяти 2 пожежні автомобілі, 2 цистерни з мотопомпами, 1 лісовий пожежний модуль, 11 тракторів з ґрунтообробним обладнанням, грузові та легкові автомобілі – 9 шт., ранці протипожежні-32 шт. Крім того, в наявності 409 одиниць протипожежного інвентарю: лопати, хлопушки, багри, граблі, сокири», – зазначає Владислав Голуб.

Сумські лісівники звертаються до громадськості не розпалювати вогнищ і не залишати в лісі сміття, адже один не загашений сірник може стати причиною масштабної пожежі!