Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Сумському лісгоспі доповнили 125 га лісу

Новини лісгоспів 21 Листопада 2019

Осінь – сприятливий час не лише для садіння, а й доповнення лісових культур.

«Відповідно до діючих інструкцій щороку восени проводиться оцінка якості культур на кожній ділянці. Це дає можливість визначити насадження, які потребують доповнень чи інших лісогосподарських заходів, адже в природі існує безліч факторів, які негативно впливають на приживлення та розвиток сіянців: несприятливі погодні умови, шкідники та хвороби, конкуренція з іншими менш вибагливими рослинами. Всього на початок жовтня у Сумському лісгоспі нараховували 588 га незімкнених лісових культур, що складає 2,4% від вкритої лісом площі. Переважно це насадження віком до 6 років з головною породою дуб звичайний», – говорить головний лісничий Сумського лісгоспу Микола Щербак.

При плануванні доповнень спеціалісти лісгоспу визначають не лише обсяги проведення робіт, а й породний склад дерев, які краще висадити на конкретній ділянці. Також має значення, у який спосіб будуть проводитись роботи: садіння сіянців,  чи, можливо, посів жолудів.

«У жовтні-листопаді лісгосп провів доповнення лісових культур на площі 125 га. Висаджували дуб звичайний, ялину, дугласію. Весь садивний матеріал вирощений у розсадниках лісгоспу. Насіння, здебільшого, також своє. Його відповідно до плану заготовляють працівники лісництв», – коментує проведені роботи головний лісничий.

Зважаючи на те, що ліс є домівкою для багатьох тварин та птахів, на кожну ділянку висаджували по кілька плодових дерев: яблуню лісову, горобину, грушу звичайну. То ж і лісовим мешканцям буде чим ласувати.

Прес-служба ДП «Сумське ЛГ»