Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Сумському держлісгоспі зафіксували 10 випадків самовільних порубів

Новини лісгоспів 5 Травня 2022

Кому війна, а кому і час для наживи… Майже щодня у засобах масової інформації Сумщини попереджають про заборону відвідування на території області лісових масивів. Але знаходяться громадяни, які цю інформацію ігнорують. І причиною такої гострої необхідності відвідати ліс є, на жаль, далеко не завжди любов до природи.

З початку року у лісовому фонді Сумського держлісгоспу, що знаходиться у межах територій Сумського та Роменського районів, державна лісова охорона зафіксувала 10 випадків самовільних порубів!

За вказаними фактами були складені протоколи про адмінпорушення і винні особи були притягнуті до відповідальності. Заподіяні державі збитки склали до 30 тис. грн.!, наразі триває процес їх відшкодування.

Чи було це для порушників лісового законодавства виправдано з матеріальної точки зору? Навряд чи… Тим більше, що моральна сторона постраждала не менше. У складний для країни час ворувати її ресурс – рівносильно, що бути її ворогом. І винним особам про це було наголошено.

Слід зазначити, що лісогосподарські підприємства завжди йдуть назустріч громадянам у питаннях придбання деревини, чи дров для потреб домогосподарств.

На сьогодні всі держлісгоспи області відновили свою роботу і працюють у штатному режимі. Є встановлений порядок відпуску продукції. У будь-якому випадку вас не залишать без допомоги, тому немає необхідності так ризикувати і наражатися на небезпеку!