Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Сумському держлісгоспі провели оцінку якості лісових культур

Новини лісгоспів 6 Грудня 2022

Процес відновлення та створення нових лісів складний та довготривалий, тому на кожному етапі проведення робіт потрібен контроль та аналіз того, що зроблено і що варто зробити.

За підсумками цьогорічних заходів з оцінки та обліку лісових культур спеціалістами Сумського держлісгоспу було проведено оцінку якості незімкнутих лісових культур різного віку на площі 633 га. За його результатами загиблих насаджень чи тих, що перебувають у незадовільному стані не виявили.

Важливим показником, який характеризує успішність лісовідновлювальних робіт є кількість насаджень, які переводяться у покриту лісом площу. Для молодого лісу це перехідний етап від незімкнутих лісових культур до молодняків.

«Цього року у покриту лісом площу було переведено 135 га лісових культур та 8 га природного поновлення. З них 103 га з переважаючою породою дуб звичайний, 28 га – сосна звичайна. Це на 61 га більше, ніж площі цьогорічної заготівлі деревини», – говорить головний лісничий підприємства Микола Щербак.

Лісівники стверджують, що переведення у покриту лісом площу не означає, що завдання виконано повністю і про ліс можна забути. Попереду у них ще чимало роботи. Адже тепер за допомогою заходів з догляду продовжиться формування видового складу та оптимальної густоти насадження.