Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У сумських лісгоспах проходять навчання для для суб’єктів декларування

Загальні новини 11 Березня 2021

Однією з форм таких навчань є проведення тематичних семінарів. Днями такий захід провели у Роменському лісгоспі.

Він відбувся за участю уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції Роменської райдержадміністрації Валентини НАЗАРЕНКО. Вона довела до відома працівників підприємства оновлені роз’яснення НАЗК із заповнення декларацій, надання консультацій з цих питань та забезпечення додержання законодавства щодо запобігання корупції в регіоні.

Доповідач розповіла про модернізацію Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Реєстр декларацій), яку НАЗК забезпечило у 2020 році.

«Суб’єктам декларування більше не потрібно витрачати додатковий час для зміни кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Адже, зараз можливо використовувати декілька КЕП для входу до Реєстру за умови, якщо під час формування підписів не змінювалися ідентифікаційні дані декларанта. Серед таких даних: прізвище, ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків», – зазначила посадовець.

В ході зустрічі учасники розглянули питання щодо основних вимог фінансового контролю, особливостей відображення відомостей про об’єкти нерухомості, доходи, подарунки, грошові кошти, банківські рахунки, транспорті засоби, видатки та правочини в електронній декларації за 2020 рік. Також, увагу слухачів було зосереджено на сформованих додаткових правових позиціях НАЗК стосовно декларування земельних ділянок.

Окремо було обговорено питання щодо внесення інформації про вартість об’єктів декларування. За загальним правилом вартість вказується на дату набуття права власності, володіння чи користування або відповідно до останньої грошової оцінки майна у грошовій одиниці України. Закон не вимагає від суб’єкта декларування проводити оцінку майна з метою заповнення декларації. При визначенні вартості об’єкта декларування суб’єкт декларування повинен керуватися відповідними правовстановлюючими документами, на підставі яких у нього або членів його сім’ї виникло право на цей об’єкт. Відповідно до статті 632 Цивільного Кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. Якщо у такому правовстановлюючому документі вказані відомості про ціну і вартість об’єкта за грошовою оцінкою, для цілей декларування доцільно зазначати вартість об’єкта за його грошовою оцінкою.

Звертаючись до працівників Роменського держлісгоспу Валентина Назаренко акцентувала увагу на відповідальності за порушення термінів подання декларації та завідома зазначення у ній недостовірних відомостей.