Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Шосткинському лісгоспі висаджують горіх маньчжурський

Новини лісгоспів 19 Березня 2020

Ділянки, де взимку був зрубаний стиглий ліс, шосткинські лісівники поспішають одразу ж засадити новим лісом, поки не з-мінилась флора, ділянка не заросла бур’янами, а в ґрунті ще достатньо вологи: так приживлюваність сіянців краща.

 

– У цьому році зима була малосніжною та теплою, тому садіння лісу ми розпочали раніше, ніж зазвичай, і, певно, лісокультурна кампанія буде тривати довше. Планувалось відновити 110 га лісів, вже посаджено 92 га. Будемо максимально працювати, адже погодні умови цьому сприяють і посадкового матеріалу вистачає, – коментує перебіг лісокультурної кампанії директор Шосткинського лісгоспу Микола Бут.

 

Раніше за всіх розпочали та провели в короткі строки садіння лісу у Миронівському та Собицькому лісництвах підприємства. Зараз вони готують ділянки, які ще не були звільнені від продукції, та планують додаткові посадки.

Також успішно йдуть посадки в Шосткинському та Воронізькому лісництвах.

 

Головними лісоутворюючими породами шосткинських лісів є сосна звичайна та дуб звичайний. Окрім цих культур у насадження вводять ряди берези та липи. У цьому ж році вдалися до експерименту – саджають горіхи – грецький та маньчжурський.

 

«Поки посадки експериментальні: пробуємо як горіхи зможуть рости в умовах місцевої природно-кліматичної зони, адже ця культура дуже вибаглива до ґрунтів», – говорить директор.

 

Горіхи в цьому році саджають насінням. Якість усіх посадок особисто контролюють спеціалісти лісництв та комісія лісгоспу.

 

У наступні роки шосткинські лісівники планують вводити в насадження фруктові дерева: яблуні та груші. Говорять, що змішані насадження (хвойних порід з листяними) більш стійкі до погодних умов, пожеж та шкідників.