Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Шосткинському лісгоспі працюють спеціалісти ДСЛП «Харківлісозахист»

Новини лісгоспів 12 Серпня 2021

Ліс – це велика екосистема, яка відіграє в житті людини дуже важливу роль. За ним, як і за будь-яким живим організмом, необхідно доглядати. У Шосткинському лісгоспі постійно проводять обстеження лісових масивів на предмет всихання дерев.

При виявленні таких ділянок працівники лісництв сигналізують у лісгосп та надають детальну інформацію. Так, наприкінці липня, на території підприємства працівники лісгоспу спільно із головним спеціалістом відділу лісового господарства Сумського ОУЛМГ обстежували лісові ділянки на наявність всихаючих та сухостійних дерев. У свою чергу, для встановлення причин всихання підприємство викликало спеціалістів з ДСЛП «Харківлісозахист».

Днями обстеження уражених ділянок провела головний мікробіолог, начальнця відділу лісової фітопатології ДСЛП «Харківлісозахист» Алла Воробей. – «Під час обстеження було встановлено, що причиною всихання слугують як стовбурові шкідники, такі як верхівковий короїд, шестизубчастий короїд, малий сосновий лубоїд та інші, так і інфекційні захворювання, а саме коренева губка, соснова губка, рак сірянка, облямований трутовик та інші», – прокоментувала результати обстеження Алла Воробей. За її словами, прогнозується розширення пошкодження насаджень малим сосновим лубоїдом.

Вона звернула увагу, що характерною ознакою ушкодження даним шкідником є те, що молоді жуки проходять додаткове харчування в кронах, у результаті чого пагони поточного, а іноді і минулого року обламуються. До слова, один жук може пошкодити до семи пагонів. У результаті, здорові дерева послаблюються і готуються для майбутнього їх заселення лубоїдом, адже цей шкідник нападає на ослаблені дерева сосни.