Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Шосткинському лісгоспі перевірили роботу лісопожежної станції

Новини лісгоспів 22 Травня 2020

Для лісівників важливою умовою роботи в пожежонебезпечний період є можливість вчасно відреагувати на лісову пожежу та оперативно виїхати на її гасіння.

Днями, заступник начальника відділу лісового господарства Сумського ОУЛМГ Олександр Бан я спільно з заступником начальника оперативно-координаційного центру підполковник ом служби цивільного захисту Олександром Клочко та з першим заступником другого пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Сумській області Віталієм Дудко побували з перевіркою у лісопожежній станції Шосткинського лісгоспу.

Фахівці перевіряли не лише оперативність реагування шосткинських лісівників на лісову пожежу, а й їх вміння гасити верхові пожежі. Цю перевірку працівники лісопожежної станції лісгоспу пройшли успішно.

Шоскинським лісівникам допомагають вчасно відреагувати на лісову пожежу дві телевізійні системи відеоспостереження з радіусом дії до 8 км. Вони знаходяться у Собицькому лісництві та на території лісгоспу.

Для самої ж боротьби з лісовими пожежами лісгосп «озброєний» достатньою кількістю машин, механізмів та інвентарю.

Є пожежна машина ЗІЛ-130, для підвозу технічної води – машина з ємністю, трактори МТЗ з грунтооброблюючим обладнанням – плугами та культиваторами для створення мінералізованих смуг.

Також у кожному лісництві лісгоспу є пожежні ємкості для води з мотопомпою, місткістю 2-3 т, по 5 спеціальних лісових вогнегасників з насосами подвійної дії, бензопили для розчистки доріг для під’їзду пожежної машини, лопати, граблі та інший ручний інвентар.

«Недивлячись на досить суху та вітряну погоду в березні та квітні, на території держлісфонду, підпорядкованого господарству, не було виявлено жодної лісової пожежі. Лісовою охороною підприємства постійно проводяться рейди на предмет виявлення порушників. У лісових масивах систематично проводиться робота по створенню мінералізованих смуг та догляду за ними. За 4 місяці цього року було створено 168 км нових мінералізованих смуг та проведено доглядів за смугами на 534 км» – розповів директор Микола Бут.