Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Середино-Будському лісгоспі завершують розчистку наслідків буревію

Новини лісгоспів 5 Жовтня 2021

Нагадаємо, 6 серпня на території Державного підприємства «Середино-Будське лісове господарство» пройшов сильний буревій. Він заподіяв чимало школи лісгоспу, поваливши і зламавши дерева, що росли десятиліттями.

«В основному від стихії постраждали насадження Зноб-Новгородського і Голубовського лісництв», – пояснює головний лісничий Середино-Будського лісгоспу Іван СТЕПАНЕНКО.

«В Голубівському лісництві в урочищі Барятино поблизу села Лісне площа бурелому склала 12 гектарів. Більш масштабні наслідки в урочищі Швайковщина Зноб-Новгородського лісництва, де сосни зламані та вирвані з коренем на площі 200 гектарів. За попередніми підрахунками, обсяг санітарних рубок бурелому склав близько 4850 кубометрів деревини», – говорить Іван СТЕПАНЕНКО.

Адміністрація підприємства негайно вжила ряд всіх необхідних заходів, щоб якумога швидше отримати державний дозвіл на розробку пошкоджених ділянок лісу і не допустити тяганини в ліквідації наслідків стихії.

По-перше, потрібно було зберегти санітарний та екологічний стан лісів, адже дерева, що впали – це джерело поширення небезпечних шкідників, таких як короїд, і багатьох інших хвороб лісу.

По-друге, мова йшла і про збереження фінансової складової, адже постраждали в основному пристигаючі і стиглі хвойні насадження, які вирощувалися десятиліттями. Деревина псується протягом місяця, з’являється грибкове захворювання, що викликає її посиніння і, відповідно, цінність знижується в кілька разів.

За словами головного лісничого, на час ліквідації буревію в лісгоспі були припинені всі планові рубки. В Голубівському лісництві на розчищенні наслідків буревію працювали чотири лісозаготівельні бригади. Лісоруби оперативно впоралися з поставленим завданням. Заготовили 350 кубометрів ділової деревини.

В урочищі Швайковщина в даний час роботи тривають.  На сьогодні заготовлено 3200 кубометрів деревини. На розчищенні завалів працюють дванадцять бригад лісорубів, в тому числі, з інших лісництв підприємства. Відводи лісосік з пошкодженим лісом допомагали робити фахівці лісового відділу підприємства. Додатково було залучено майстра лісу з Голубівського лісництва для оперативного приймання і відпуску деревини.

Ці питання на особистому контролі директора підприємства Олександра ПЛУЖНИКОВА.

«Прибирання пошкоджених ділянок лісу – складний процес, де максимальна увага приділяється дотриманню правил охорони праці. Відповідно до розроблених заходів, з наслідками буревію плануємо впоратися до середини жовтня», – говорить директор лісгоспу.