Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Середино-Будському лісгоспі висіяли лісові розсадники

Новини лісгоспів 18 Травня 2021

Напевно, не потрібно зайвий раз наголошувати на важливому значенні лісу для суспільства. Багато хто скаже, що ліс починається з його висадки. Але це далеко не так. Ліс починається з насіння. Для цього у Середино-Будському лісгоспі у минулому році заготовили до півтонни лісового насіння 11 видів, чим повністю задовольнили потреби лісгоспу у якісному посівному матеріалі. По наявному асортименту видів порід заготовленого насіння лісгосп один з кращих в області.

Навесні цього року насіння висіяли у розсадники.

«Посіяли 0,60 га тимчасових лісових розсадників, що забезпечить якісними сіянцями всі площі у всіх чотирьох лісництвах лісгоспу, призначені для посадки у 2022 році», – говорить головний лісничий Середино-Будського лісгоспу Іван Степаненко.

«У першу чергу висіваємо насіння сосни звичайної, терміни дуже стислі. Насіння сосни протягом зими лежало під снігом, тож із теплою погодою сніг розтає і земля прогрівається швидко. Саме для того, щоб насінина набрала вологу, проводиться снігування. Тоді воно більш інтенсивне для пророщування. Багаторічна практика показує, що снігування є більш оптимальним способом, ніж замочування у воді, бо це природний спосіб проростання. У результаті отримуємо більш якісні сходи», – ділиться технологією висіву насіння головний лісничий.

Тепер у розсадниках дбайливі руки лісокультурниць чекатимуть перших паростків та доглядатимуть за сходами, щоб наступної весни висадити якісні сіянці на лісові площі.