Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Середино-Будському лісгоспі у розпалі переробка шишок

Новини лісгоспів 27 Січня 2021

Зима – це чудова пора. Саме в цей час ліс вбирається у снігову ковдру та стає надзвичайно красивий. Незважаючи на погодні умови у лісівників ДП «Середино-Будського лісгоспу» чимало турбот. Нині у розпалі переробка шишок.

Їх заготовили 4930 кг шишок. Урожай збирали на ділянках, де виключно ростуть найкращі високо бонітетні дерева, адже від цього залежить якість насіння. Зібрані шишки відвезли на переробку до власної шишкосушарки, що знаходиться на території Зноб-Новгородського лісництва.

«Переробка лісонасіннєвої сировини складається з чотирьох основних процесів: висушування шишок, вибивання насіння з шишок, обезкрилення насіння та очищення насіння. Технологія зберігання насіння – традиційна. Очищене і підсушене насіння закупорюють у 15-літрові бутлі, які зберігаються у сухому прохолодному приміщенні при температурі 0-5 ºС. В бутлі поміщуємо лакмусові папірці, які при підвищенні вологості рожевіють, таким чином даючи сигнал про необхідність просушування насіння», – коментує процес пробки головний лісничий лісгоспу Іван Степаненко.

Заготовлене насіння сосни звичайної навесні буде висіяне у розсадниках лісгоспу, а уже через рік лісівники отримають посадковий матеріал для створення лісових культур.